Tom-Anderson-best-electrics-cover

חברת הגיטרות טום אנדרסון – Tom Anderson Guitarworks, היא חברת גיטרות הבוטיק האיכותית ביותר בעולם שהוקמה בשנת 1984, על ידי מר טום אנדרסון וכיום היא יושבת בניוברי פארק קליפורניה ארה”ב.
טום אנדרסון הוא החלוץ ב-ה’ הידיעה, בעולם בניית גיטרות הקאסטום ויש סביבו קונצנזוס מוחלט כ- “בונה גיטרות הקאסטום הטוב ביותר בכל הזמנים”. כך מעידים אמנים מהשורה הראשונה שמנגנים על הגיטרות שלו וגם לא מעט יצרני גיטרות וקולגות מעולם ייצור ובניית הגיטרות.

או כמו שטום אנדרסון תמיד אומר –

“As we have said for the last 34 years (and that’s longer than Leo Fender was at Fender), We are a small American company dedicated to creating the world’s finest feeling, playing and sounding electric guitar—period!”

טום אנדרסון גיטרוורקס – Tom Anderson Guitarworks, היא חברת בוטיק חמה ומשפחתית המייצרת בסך הכל כמה מאות של גיטרות בשנה, ליתר דיוק כ-900 כלים שיש להם ביקוש אדיר הרבה יותר ממה שהחברה הקטנה והמופלאה הזאת יכולה לספק. הבחירה של אנדרסון לייצר כמות נמוכה יחסית של גיטרות, היא בחירה מושכלת והיא זו שמאפשרת להם לשמור על סטנדרט התכנון והייצור המטורף שהם הציבו לעצמם ולעבוד ברזולוצית העבודה הגבוהה ביותר. על ידי כך, אנדרסון משמרים את המוניטין המדהים שלהם ושל גיטרות הפרמיום שיוצאות מהמפעל שלהם באופן עקבי, באיכות מקסימלית ובלתי מתפשרת.

תהליכי הייצור של הגיטרות המופלאות הללו ב- Tom Anderson Guitarworks מתחילים בכרסום CNC מדויק בטירוף של גוף וצוואר שמיוצרים בטולרנס הכי מדויק שאליו ניתן להגיע וברמת דיוק שלא הייתה מביישת שעון שוויצרי.

Tom Anderson anderson1

לצורך בניית הגיטרות, החברה משתמשת אך ורק בעצים הטובים והמובחרים ביותר הקיימים. עצים אלה נקנים מספקי העצים לכלי נגינה הטובים ביותר בתחומם. כל חתיכה וחתיכה של עץ, עוברת בדיקת סאונד פרטנית ובדיקת נראות מחמירה, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שהגיטרה שלכם גם תשמע מדהים וגם תראה סוף הדרך ועם הגימורים וטקסטורות העץ הכי יפות בתעשייה.

שיטות הייצור של טום אנדרסון משלבות את הטוב מכל עולם ייצור הגיטרות. מהצד האחד – שימוש בטכניקות מסורתיות וותיקות לבניית גיטרות ומהצד השני – טכנולוגיות היי טק עדכניות ושימוש מדויק ביותר במחשבים ובתוכנות CAD פורצות דרך.

השילוב הנכון והיפה של טכניקות הייצור המסורתיות של העולם הישן עם האפשרויות המדהימות שמביאה איתה הטכנולוגיה של ימינו, מציב כל גיטרה וגיטרה של טום אנדרסון תחת ההגדרה – מאסטר פיס.
כל הגימורים, הליטוש והדיטיילינג הידוע של Tom Anderson Guitarworks, נעשה באופן ידני על ידי מאסטר-אומנים שכל תנועה שהם עושים הופכת להיות חלק מהיופי ומהאיכות של הגיטרות המדהימות האלה. התהליך הסופי של הרכבת ואיזון הגיטרה שעשויה מחלקים כל כך מדויקים, גם הוא נעשה על ידי מאסטרים שיודעים את מלאכתם ברמות הגבוהות ביותר.

תהליך הפיינל אסמבלי של גיטרות טום אנדרסון הוא תהליך מדויק ואיכותי והוא הזמן שבו למעשה נולדת הגיטרה והופכת מסך חלקיה לכלי נגינה שלם ואיכותי שהוא בבחינת יצירת מופת מוזיקלית. משמעות הדבר היא איכות שאין לה אח ורע בתעשיית הגיטרות העולמית כולה.

תהליכי ההרכבה הסופית של טום אנדרסון מבוצעים בכזאת מיומנות ועם כל כך הרבה ידע ואהבה למקצוע, שלא משנה על איזה דגם תלכו ובאיזה מפרט תבחרו, אתם תמיד תהיו בטוחים שהגיטרה החשמלית שלכם נבנתה ברמות המצויינות והאיכויות הגבוהות ביותר אליהן ניתן להגיע. זאת המהות של הגיטרות של טום אנדרסון.

Assembly tom anderson

בסוף תהליך ההרכבה של הגיטרות, הן עוברות אחת, אחת, ביקורת איכות, מבחן נגינה וכיוון אוקטבות, שנעשים באופן בלעדי על ידי לא אחר מאשר מאסטר הגיטרות, טום אנדרסון, בכבודו ובעצמו.

אף גיטרה לא נארזת או עוזבת את שטח המפעל לפני שטום אנדרסון ה-איש, מאשר שהיא גיטרת Tom Anderson בצלמו ובדמותו!

tom anderson set up

טום אנדרסון – The Highest End it Can Get!

גיטרות טום אנדרסון – Tom Anderson Guitarworks כבר שנים ידועים ברמת בנייה הגבוהה ביותר האפשרית. נוחות הנגינה בכלי היא לא פחות מחוויה דתית והגימורים שלהם מטריפים ברמת הדיטיילינג ובגוונים וטקסטורות נועזים וחדשניים.

כשנגן מנגן על גיטרה של טום אנדרסון בפעם הראשונה, הוא בדרך כלל חווה רגע של הארה ומכאן החיים נחלקים לשניים, לפני שניגנת על גיטרה של אנדרסון ואחרי שניגנת על גיטרה של אנדרסון.

הגיטרות של טום אנדרסון הוצגו לאורך השנים במגזינים נחשבים בעולם המוזיקה, והמודל שלהם ATOM נבחר לאחת מ-50 הגיטרות שאתם חייבים לנגן בהן לפני שאתם מתים.

Tom Anderson

Tom Anderson Guitarworks – סיפורו של איש חרוץ ומבריק

טום אנדרסון החל את דרכו המקצועית בשנת 1977 כשהחל לעבוד עבור דייב שכטר בחברת הגיטרות הידועה, שכטר גיטרס. טום נשאר ועבד בחברה, עד שזו נמכרה בשנת 1984. לאורך הדרך המשותפת של השניים עלו לא מעט נקודות מחלוקת והצעות לשינוי ולשיפור שהציע טום אנדרסון לדייב שכטר שלא תמיד זכו למימוש.
עם מכירת החברה, פנה שכטר לטום ואמר לו “אם אתה באמת רוצה לעשות את מה שאתה רוצה ומאמין, עליך לפתוח חברת גיטרות משלך”. משפט זה הדהד בראשו והוביל את טום אנדרסון לעשות את הצעד ולהקים חברת גיטרות משלו שתייצר גיטרות בצלמו ובדמותו.

חוזה העבודה הראשון של אנדרסון כיצרן, היה בניית הפיקאפים עבור שכטר יפן, בשנה זו יוצרו המוצרים בגראז’ האחורי בביתו של אנדרסון בקליפורניה. הניסיון הרב שאנדרסון צבר בבניית הפיקאפים עוד ישמש אותו רבות מאוחר יותר כשיהפוך לאחד מבוני גיטרות הקאסטום הטובים בעולם. גם היום חברת טום אנדרסון מייצרת את הפיקאפים המקוריים שלה בעצמה. כל חלק וחלק של הפיקאפ מיוצר ומורכב במחלקת הפיקאפים שבמפעל. בכך שטום אנדרסון מייצר את הפיקאפים המקוריים שלו, הוא בעצם מעניק לגיטרות שלו את הקול ואת ה- Voicing המיוחד כל כך שלו, מה שהופך אותן ליצירות מופת אמיתיות וייחודיות.

לאחר מעבר למבנה ייעודי, גדול יותר ומותאם יותר לייצור, החלו טום וצוותו לייצר גופי גיטרה וצווארים לחברות גיטרות מוכרות וותיקות. בין השמות הידועים, הגופים והצווארים מתוצרתו, נמכרו לג’ון סור (פנסה – סור), רוג’ר סדובסקי וג’ים טיילר.

עד שנת 1987, החברה התמקדה בייצור פיקאפים, גופים וצווארים לחברות אחרות, אך עם זאת, בשנה זו, בתערוכת 1987 NAMM, לראשונה השיק אנדרסון ליין גיטרות מושלם משלו בשם Tom Anderson Guitarworks וחתם חוזים עם מספר של סוחרים. חברת הגיטרות טום אנדרסון גיטרוורקס נולדה ויצאה לדרך…

לא חלף הרבה זמן עד שייצור חלקי הגיטרות לחברות אחרות ומתחרות הופסק לגמרי. משנת 1990 ואילך, אנדרסון החל להתמקד אך ורק בעיצוב ובניית דגמי גיטרות מקוריים משלו.

ככל שהזמן חלף, טום וצוותו צברו המון ניסיון ועוד יכולות ייצור. החל משנת 1992 המפעל החל לבצע גם את עבודות הצביעה הפנומנליות והידועות של אנדרסון והכל אין האוס.

משנת 1993 ונכון להיום, החלקים היחידים שאינם מיוצרים במפעל, הם חלקי אבזור המתכת כמו הגשרים ומפתחות הכיוון אותם מייצרות החברות המובילות בתחומן – Schaller, Gotoh, Floyd Rose.

AVI GIL & Tom Anderson

טום אנדרסון ואבי גיל

ינואר 2018, NAMM SHOW, אנהיים, ארה”ב

האמנים שקורעים את הבמות עם גיטרות – Tom Anderson

קית’ ריצ’רדס, דירקס בנטלי, דיוויד קרוסבי, בוב סגר, קלינט בלק, ג’יימס אולסון, ג’ייסון קווי, ג’ף קינג, ריאן אוסנר, ניגל טונפל ועוד רבים וטובים שהיריעה קצרה מלהכיל.
גם בארץ יש מספר אמנים ידועים עושים שימוש בגיטרות הנפלאות האלה ואלה הם רק חלק קטן מהשמות הגדולים: קורין אלאל, יהודה פוליקר, יוני קובני, דור אלגזי, שמוליק בודגוב, אילן וירצברג ועוד רבים וטובים.

קית’ ריצארד מלהקת הרולינג סטונס האגדית, שובר את הבמה עם האנדרסון Cobra T
Tom Anderson kirk
Kirk Hammett – קירק האמט

הגיטריסט של להקת מטאליקה

Richie_Jon+by+Matt+York
Richie Sambora -ריצ’י סמבורה

הגיטריסט של בון ג’ובי

Bruce Springsteen
Bruce Springstrrn – ברוס ספרינגסטין

מנגן על vאנדרסון שלו יחד עם Bob Seger

Tom Anderson Tom Anderson-secret-cover Corinne_Allal_Pride11
קורין אלאל

מנגנת על אנדרסון באירוע גאווה

Kubani
יוני קובני

גיטריסט הפקות ישראלי

Tom Anderson david crosby
David Crosby – דיוויד קרוסבי

חבר ההרכב Crosby, Stills, Nash & Young (CSNY) – קרוסבי סטילס נאש ויאנג

אבל עזבו אתכם מהשמות הגדולים, בואו להגשים בעצמכם חלום חיים ולהיות הבעלים המאושר של גיטרה של טום אנדרסון ! זאת הגיטרה הכי טובה על הפלנטה והיא הכי טובה שתהייה לכם (:

אתם יותר ממוזמנים להגיע אלינו, למרכז הגיטרות של אבי גיל, להתנסות ולנגן על הכלים המדהימים האלה.

אנו נשמח להעמיד לרשותכם את כל הידע והניסיון שצברנו ב- 25 שנים של עבודה מקצועית עם גיטרות וגיטריסטים וביחד איתכם לעצב לכם באופן אישי את גיטרת החלומות שלכם מבית טום אנדרסון גיטרוורקס.

אנו מאחלים לכם גלישה נעימה ומהנה.
נשמח לשמוע מכם הערות והארות בכל דבר ועניין.
צרו קשר בכל נושא שמעסיק אתכם ונשמח לעמוד לשירותכם.

בואו לבקר.
מרכז הגיטרות של אבי גיל