קניתי גיטרה חדשה, האם היא צריכה טיפול רחב היקף וסטאפ?

maxbass-2
בס

סטאפ מפעל הוא לא תמיד סיפור “סינדרלה”

מזל טוב! (:
בשעה טובה רכשתם גיטרה חדשה. תתחדשו… רכישת גיטרה חדשה בשביל נגן נלהב זהו ממש יום חג.
אני עדיין זוכר כל יום שבו קניתי גיטרה חדשה במהלך חיי במדויק, כאילו זה היה אתמול. אין כיף גדול מזה ! מכל הלב – תתחדשו ותהנו…

חשוב לדעת כי באופן טבעי משיקולים תעשייתיים וכלכליים, הביצועים של אותה גיטרה אינם מקסימאליים.
באפשרותכם לשפר את רמת הביצועים של הגיטרה החדשה שלכם לרמה אחרת לגמרי – וזאת באמצעות טיפול הסטאפ הראשון בחייה במסגרתו גם נבצע ביקורת איכות ותקינות של הרכש החדש.

אז מהו סטאפ מפעל גיטרה חדשה ?

אין זה סוד, שברוב המקרים גיטרה חדשה אשר נמכרת בחנויות כלי נגינה בעולם מועברת לצרכן (אליי ואליכם) במצב המכונה “סטאפ מפעל”. סטאפ מפעל הוא אותו סטאפ תבניתי, ובדרך כלל גס, בו הגיטרות יוצאות מן המפעל. לרוב, סטאפ זה מאופיין בגובה מיתרים גבוה מידי או נמוך מידי, חוסר דיוק בצלילים, זמזומים, רעשים ושאר תופעות לוואי מרגיזות.

לא תמיד כך המצב ואין אנו רוצים להכליל הכללות, אך זהו על פי רוב טבע הדברים בעולם ייצור הגיטרות.
כבעל מקצוע אני נשאל על ידי לקוחות מתוסכלים מידי יום – “איך ייתכן שבגיטרה חדשה קיימות כל כך הרבה בעיות?! הלא גיטרה חדשה אמורה להיות כלי מושלם, מה לא בסדר???, איך קורה שתוך חודש אני כבר צריך להשקיע כסף בטיפול ראשון ?!… הלא הגיטרה חדשה למה הילד לא מפסיק להתלונן?” …
אני לגמרי מבין מנין באות תחושות הבלבול והמבוכה מצד הלקוחות, אך מנגד אני גם יודע שבסך הכל כדאי להכיר מספר עובדות חיים לגבי אופן התנהלות התהליכים בתעשיית הגיטרות, על מנת לקבל את העניין יותר בהבנה.

avi gil

לרוב האנשים יש ציפייה לשלמות, במיוחד כאשר הם מוציאים את מיטב כספם על רכישה חדשה, וככל שהרכישה יותר יקרה רף הציפיות עולה בהתאמה, כאילו קיימת מן משוואה בראש – גיטרה חדשה = גיטרה “תקינה” וחפה מבעיות טכניות, ועל אחת כמה וכמה גיטרה חדשה ויקרה, או אז רמת הציפיות היא כמעט לא ריאלית, כמעט מבקשת לעקוף את חוקי הפיזיקה.

רבותיי – החיים רחוקים מלהיות מושלמים וציפיות יש רק בכרית…

מנפלאות תרבות הצריכה

הגיטרה היא כלי נגינה בעל מכלולים מתכווננים וככזאת היא יכולה להגיע מן המפעל לידי הלקוח באין ספור מצבים פיזיים וגיאומטריים, שמשפיעים ישירות על הנוחות, הצליל וחוויית הנגינה בכלל.

מפעלים אשר מייצרים בכמויות גדולות (Mass Production), ומדובר ברוב המותגים המוכרים, המוערכים והאהובים, אינם יכולים לאפשר לעצמם להעניק לכל גיטרה חדשה אשר יוצאת מפס הייצור טיפול ארוך ופרטני, אשר ידייק וימקסם את ביצועי הגיטרה לרמות שרוב הנגנים מצפים ורוצים.

בנוסף, אין סטאפ אחד שהוא אחיד ונכון לכולם. סטאפ הוא עניין אינדיבידואלי ולגמרי תלוי בטעמו האישי, הרגליו ורצונותיו של הנגן. על כן לא מדובר בעניין של זלזול חלילה או חוסר השקעה של המפעלים או של החנויות והמפיצים, כי אם בעניין של אופיו של המוצר, מודל עסקי וחסכון בשעות עבודה יקרות שעלולות לייקר את המוצר באופן משמעותי ובכך לפגום בתחרותיות שלו.

אני יודע שזה נשמע כמו בלה, בלה, בלה… ושזה לא ממש אמור לעניין את הנגן שבסך הכל ביקש לקבל את הגיטרה החדשה שלו בסטאפ טוב ונוח שהוא יוכל לעוף עליו. אך בכל זאת, חשוב להבין שאין סיכוי בעולם שמפעל שמייצר עשרות, מאות או אלפי גיטרות חדשות ביום, יושיב עובד מיומן ומנוסה על כל כלי וכלי זמן לא מבוטל על מנת לדייק ולמקסם את ביצועי הגיטרה שאנו כלקוחות עתידים לרכוש.

רוב הגיטרות החדשות ללא ספק עוברות תהליך של סטאפ בסיסי וביקורת איכות בתום תהליך הייצור וזאת על מנת שלא לספק לחנויות כלים פגומים או לא תקינים. אך אין הדבר אומר סטאפ מדוקדק לשביעות רצונו של כל לקוח ולקוח באשר הוא.

בחלק מהמקרים בהם מדובר בגיטרות יקרות מאוד – אלו יגיעו ויסופקו ללקוח בסטאפ מאוד מושקע (בתקווה שיישמר ויחזיק מעמד בטלטלות הדרך עד שהגיטרה תגיע ללקוח) וזאת כחלק מחובת ההוכחה של היצרן שהמוצר שהוא מספק אכן עומד בסטנדרטים הכי גבוהים, החל מאיכות החומרים, תהליך הבנייה וכלה בסטאפ סופי, איכותי ומדויק ביותר שמכבד גיטרה חדשה שעולה כמה אלפי דולרים.

הגיטרה חדשה, נכון, אך בכל זאת…טיפ חשוב ממני אליכם –

הכניסו את הגיטרה שלכם לטיפול הסטאפ הראשון שלה מוקדם ככל האפשר…

מניסיוני, הסטאפ הראשון בחיי גיטרה הוא הליך חשוב ביותר והוא המשכו הטבעי והנכון של מעמד הקניה, בדומה לבדיקת רכב לפני רכישה. במהלך הסטאפ הראשון לא פעם מגלים בעיות שאת חלקן ניתן לפתור בקלות תוך כדי הטיפול, אך מנגד, לפעמים גם מתגלות בעיות מבניות אקוטיות שכדאי וראוי לעלות עליהן מוקדם ככל האפשר ובסמוך לזמן הרכישה כאשר הגיטרה חדשה, במסגרת אחריות היבואן ועוד ניתן יהיה להחליפה באחרת במידה והמצב יחייב ולא תהיה ברירה (וכבר קרו מקרים מעולם).בנוסף, על מנת לשפר את הגיטרה ולהביאה למצבה האולטימטיבי (Peak Performance) – מומלץ להכניס את הגיטרה החדשה לטיפול סטאפ ראשון מוקדם ככל האפשר, על מנת שתוכלו להרגיש ולחוש בהבדלים ובסוף התהליך תוכלו ליהנות ממירב הפוטנציאל הגלום ברכישה שלכם.

במרכז הגיטרות של אבי גיל אבצע בעבורכם את תהליכי בקרת האיכות והיצור הסופיים, הכיוונים והכיולים שהמפעלים אינם נוהגים לרדת לפרטי פרטיהם, וכך תקבלו כלי נגינה בדוק ותקין, מהוקצע ומוגמר והכי חשוב, לשביעות רצונכם לשנים של כיף ונגינה.רוצים לדעת מה כולל טיפול רחב היקף וסטאפ? לחצו כאן.

avi gil

אנו מאחלים לכם גלישה נעימה ומהנה.
נשמח לשמוע מכם הערות והארות בכל דבר ועניין.
צרו קשר בכל נושא שמעסיק אתכם ונשמח לעמוד לשירותכם.

בואו לבקר.
מרכז הגיטרות של אבי גיל