סיפורה של חברת ®Aguilar וגם קצת על פיקאפים ופרה-אמפים לבס

סיפורה של חברת ®Aguilar וגם קצת על פיקאפים ופרה-אמפים לבס
aguilar add

®Aguilar היא חברת בוטיק – ניו יורקית, המתמחה בפיתוח ובייצור של מכשירים ומוצרים להגברת ואפיון הצליל של גיטרות בס. בואו נעשה היכרות עם הנפשות הפועלות מאחורי חברת ®Aguilar פורצת הדרך.

®Aguilar היא חברת בוטיק – ניו יורקית, המתמחה בפיתוח ובייצור של מכשירים ומוצרים להגברת ואפיון הצליל של גיטרות בס. חברת ®Aguilar, שמה לעצמה למטרה לקחת את העולם המופלא של צלילי הבס למחוזות חדשים ולאופקים ואיכויות גבוהות הרבה יותר ממה שהכרנו עד היום. את חזונה מגשימה ®Aguilar, על ידי בחינה מחדש של קונספטים מקובלים ובאמצעות תכנון, פיתוח וייצור מתקדם של טכנולוגיות סאונד רעננות וחדשות. כך, מגדירה ®Aguilar מחדש את הדרך ליצירת והפקת צליל בס חדש ואיכותי, אך בד בבד, גם אותנטי וטבעי.

חברת ®Aguilar אינה בוחלת באמצעים ומשקיעה כל משאב אפשרי, כדי לתכנן ולפתח את מוצריה בתהליכים של הנדסה עילית וכל זאת, על מנת לייצר את ציוד הגברת גיטרות הבס הטוב ביותר, אותו היא מפיצה לאלפי בסיסטים מאושרים ברחבי העולם.

בקו המוצרים של החברה, תוכלו למצוא את כל שרשרת רכיבי הסאונד שנמתחת בין אצבעותיו של הנגן ועד לאזני המאזין. החל מהפיקאפים, היישר למערכות קדם המגבר (פריאמפים), לפדלי האפקטים, למגברים ולקבינות ומארזי הרמקולים. באמצעות תכנון, פיתוח וייצור של כל שרשרת הרכיבים, פרט לגיטרה עצמה, חברת ®Aguilar הצליחה לייצר את הסאונד האישי והייחודי שלה – סאונד שיש רק ל®Aguilar – סאונד ®Aguilar.

האהבה לגיטרות בס, הביאה לעולם את חברת ®Aguilar

®Aguilar היא חברה שנולדה מתוך אהבה. אהבת אין קץ לגיטרות בס ולמסורת הבס המפוארת. שורשיה של מסורת זו, נעוצים כמה מאות שנים אחורה. המשכה של מסורת זו בעת המודרנית, נמצאת בתחילת המאה הקודמת, החל מתקופתם של נגני הקונטרבס של הג’אז והרוקנרול הקלאסיים, המשך לפיתוחי הבס החשמלית של מר ליאו פנדר ועד להתפתחויות המדהימות של עולם גיטרות הבס ונגינת הבס בכלל, להם אנו עדים בכמה העשורים האחרונים.

®Aguilar רואה עצמה ממשיכת דרך במרוץ שליחי הלפיד של מסורת הבס והיא חדורת תשוקה ומסירות אדירה להביא את עולם הצלילים הנמוכים לקצה ולאיכויות העליונות ביותר, אליהן ניתן להגיע בעידן שלנו. ב®Aguilar, כל צוות החברה, החל ממנכ”ל החברה ועד לאחרון עובדי הייצור, הם נגני בס מושבעים, פעילים ומנוסים שמקדישים את חייהם לגיטרות הבס ולנגינת בס. בכל פעם כשצוות ®Aguilar ניגש לאתגר חדש של פיתוח ותכנון מוצר, הם עושים זאת לא רק בגישה מתקדמת ובטכנולוגיות שיא, אלא גם בהרבה מהניסיון והתובנות האישיות שלהם כנגנים פעילים מהשטח, היישר ממועדוני ההופעות ומאולמות הקונצרטים של ניו יורק סיטי.

כל מוצר שצוות ®Aguilar מתכנן, מתחיל במחשבה – מה עדיין חסר לבסיסט?!, מהו אותו המוצר שישנה וישפר את החוויה של הבסיסט כנגן וכמוזיקאי וייקח את היצירה שלו לגבהים חדשים?!. מה יכולה להיות הפנטזיה או משאלת הלב של נגני הבס באשר הם, כשהם עומדים על הבמה או מקליטים באולפן ההקלטות?!. מה חסר או לא מספיק טוב בפונקציונאליות של הציוד של נגני הבס בעולם?!. רק לאחר שצוות החשיבה והפיתוח מקבל את ההשראה הזאת והתובנות הללו, נכנסים לתמונה מהנדסי החברה שתפקידם הוא לא אחר מאשר להגשים את החלומות והפנטזיות של בסיסטים רבים מרחבי העולם, על ידי תכנון ציוד וצליל חלומותיהם.

band

תרומת החברה לעולם המוזיקה

חברת ®Aguilar, ידועה כחברה שלעולם לא נחה על זרי הדפנה וצועדת תמיד קדימה לכדי שיפור מתמיד. הוויה פרוגרסיבית זו, בה שרויה ®Aguilar כחברה, מאפשרת לה לפתח ולייצר מוצרים שתמיד הולכים והופכים ליותר טובים. בעשותה כך, עוזרת ®Aguilar לנגנים ברחבי העולם לשפר ולשכלל את יצירתם המוזיקלית. זהו ערכה המוסף כחברה וכיצרנית וזוהי תרומתה לעולם המוזיקה בכלל ולעולם הבס בפרט.

מערכות הסאונד וציוד הגברת גיטרות הבס של ®Aguilar, נמצאים על במות רבות ובאין ספור אולפני הקלטה. את מערכות קדם המגבר ואת הפיקאפים האיכותיים שהחברה מייצרת ניתן למצוא מותקנים על גיטרות הבס שמייצרים טובי היצרנים ובוני גיטרות הבס ברחבי העולם, עליהן מנגנים נגנים מהשורה הראשונה.

בין הנגנים הרבים שנהנים ליצור ולנגן עם מערכות הבס של Aguilar® תוכלו למצוא ברשימה המכובדת הבאה את:

Adam Clayton (U2), John Pitatucci (Chick Corea), Or Lubianiker (Yossi Sassi) [גאווה ישראלית !], Gary Willis (Tribal Tech), Janek Gwizdala (Mike Stern), Felix Pastorius (Yellowjackets), Chris Chaney (Jane’s Addiction), ‘Ready’ Freddie Washington (Steely Dan), Justin Meldal-Johnsen (Beck), Paul Turner (Jamiroquai), Artie Reynolds (American Idol), Rickey Minor (The Tonight Show Band), Eric Smith (Rihanna), Anthony Wellington (The Victor Wooten Band), Bryant Siono (Jennifer Lopez), Dallon Weekes (Panic! At The Disco), Vivi Rama (Will.I.Am), Svetlana Vassileva (Moby), Chelton Grey (Ludacris), Al Carty (Alicia Keys), Josh Moreau (Katy Perry), Benny Reitveld (Santana), Yolanda Charles (Sinead O’Connor), Umbo (Paul Young), Ron Johnson (Warren Haynes), Jimmy Sims (Mika) ועוד רבים אחרים שהיריעה קצרה מלהכיל…

ג'קו פסטורייס
aguilar add

®Aguilar היא חברה שחשה כי נפלה בחלקה הזכות להיות חלק משמעותי ובלתי נפרד מהצליל של נגני בס מעולים רבים והיא תשמח מאוד להיות גם חלק מצליל הבס האישי שלך. (:
כעת אסקור בפניכם חלק מהמוצרים הנפלאים שיש לחברה הזו להציע, ואותם ועוד רבים ממוצריהם, תוכלו כמובן למצוא אצלנו במרכז הגיטרות.

AG 4J-60

אגילר פיקאפ

סט הפיקאפים AG 4J-60 של חברת אגילר Aguilar, הוא סט פיקאפים מאוזן (מאצ’ סט), אשר תוכנן לספק לגיטרת הג’אז בס שלכם צליל בהיר וחם בשילוב עם רגישות ויכולת יוצאת דופן בקליטת דקויות ושינויים בדינמיקות הנגינה שלכם.

סט פיקאפים זה, תוכנן ונבנה לפי המפרט הטכני המדויק והתכנון המקורי של פיקאפים מסוג סינגל שהיו מותקנים על גיטרות הג’אז באס של אמצע שנות ה- 60, אך עם יכולות התכנון והייצור של ימינו.

פיקאפי AG 4J-60 נבנים בעבודת יד, בהתאם למתכון המדויק לפיו נבנו הפיקאפים הישנים והטובים של התקופה. כל פרט ופרט של אותם הדגמים הישנים, שוחזר בקנאות ובהקפדה, על מנת לספק לכם סט פיקאפים איכותי ונאמן למקור, שרוח החופש של שנות ה- 60 היפות והתמימות נושבת ממנו.

פיקאפ AG 4J-60 מלופף בסליל מעובה, כיאה לתקופה, ומצויד במגנטי אלניקו 5. חברת אגילר פיתחה דפוס ליפוף ייחודי משלה, באמצעותו היא מספקת לסט הפיקאפים הזה לא רק סאונד וינטג’י ואותנטי, אלא גם צליל חד וארטיקולטיבי ובו זמנית מלא ורחב.

סט הפיקאפים הזה הוא מאצ’ סט – משמע סט מאוזן. פיקאפ הגשר ופיקאפ הצוואר הותאמו זה לערכיו של זה באופן אופטימלי. איזון והתאמה טובים בין פיקאפ הגשר לפיקאפ הצוואר, יבטיחו אפיון צליל תואם ובלאנס איכותי ונכון בעוצמות היציאה של כל אחד מהפיקאפים, בהתחשב במיקום שלו ובמנעד המיתרים אותו הוא קולט.

סט הפיקאפים AG 4J-60,  מתאים להתקנה ישירה על כל גיטרת ג’אז בס או גיטרות תואמות ג’אז בס, ללא צורך בשינויים מבניים או מודיפיקציות. הסט יכול לעבוד באינטראקציה מושלמת עם כל אחד מהפראמפים מסדרת ה-אוביפי של חברת אגילר, איתם תוכלו לעצב את הצליל האישי שלכם עם אין סוף יצירתיות.

סט הפיקאפים מדגם AG 4J-60, מיועד לנגנים שמחפשים צליל וינטאג’, אוורירי, קלאסי וחם, ברוח שנות ה-60 ובמקביל, מעוניינים ליהנות מאיכויות התכנון והייצור המוקפדים והבלתי מתפשרים שחברת אגילר כל כך ידועה בזכותם.

AG 4J-70

אגילר פיקאפ

סט הפיקאפים AG 4J-70 של חברת אגילר Aguilar, הוא סט מאוזן (מאצ’ סט), אשר תוכנן לספק לגיטרת הג’אז בס שלכם צליל בהיר, צלול וארטיקולטיבי. הסט מאופיין ברגישות גבוהה ויכולת הפרדת צלילים שטרם הכרתם כמותה.

חובבי גיטרות הג’אז בס (Jazz Bass) של פנדר, יודעים כי גיטרות הג’אז בס של שנות ה- 70 נשמעות, מתנהגות ומרגישות שונות בתכלית השינוי מכל דגמי הג’אז בס שקדמו להן וגם מכל אלה שבאו אחריהן. המכירה של חברת פנדר לחברת CBS בשנת 1965, השפיעה עמוקות לטוב ולרע על אופייה ועל המבנה הארגוני של החברה. כפועל יוצא מכך, השתנו גם לא מעט תהליכי הייצור, שיטות הייצור, החומרים והמפרטים הטכניים של ליין הגיטרות של פנדר.

כמו הדגם כולו, גם הפיקאפים של הג’אז בס של שנות ה- 70, עברו שינויים טכניים ומבניים שהשפיעו בצורה מרחיקת לכת על אפיון הצליל ועל הסאונד הכללי של הג’אז בס. שיטות הייצור והמפרטים הטכניים שייחדו את תקופת הייצור של פנדר בשנות ה-70, הולידו סאונד חדש ומרענן, שעם השנים, בסיסטים ברחבי העולם למדו לזהות אותו כסאונד הג’אז בס הקלאסי של שנות ה- 70.

כאשר החליטה חברת אגילר לתכנן סט פיקאפים לג’אז בס, כמחווה לסאונד ולרוח של שנות ה- 70, מהנדסי החברה, הגיעו לכלל הבנה, שכדי לאפיין בימינו אנו, סט פיקאפים שבמקור יוצר בעשור ייצור כל כך רחוק, משתנה ולא עקבי, עליהם לחקור, למדוד ולדגום כמה שיותר פיקאפים של גיטרות ג’אז בס, מקוריות ושמורות שיוצרו לאורך שנים שונות בעשור ה- 70. בדרך זו בלבד, יכלו מהנדסי אגילר לדגם, לזקק ולאפיין את דגם המיצמיצ, שייצג נאמנה את סאונד הג’אז בס האופייני כל כך לתקופה פרועה זו.

סאונד שנות ה-70 של דגם AG 4J-70, מאופיין בצליל בהיר, פוליפוני ועמוק, עם טווח תדרים שהוא לא פחות ממושלם לנגינת סלאפ, פאנק ו- R&B . סאונד אותנטי זה, השתלב היטב לאורך השנים גם בנגינת ז’אנרים כבדים יותר ורוק לסוגיו השונים. את צלילי הג’אז בס של שנות ה- 70, תוכלו לזהות בקלות בנגינתו של נגן הבס האגדי – גדי לי מלהקת RUSH ובסגנון הפאנק-ג’אז המיוחד כל כך, של הבסיסט העילוי, מרקוס מילר.

גדי לי
מרקוס מילר

פיקאפי AG 4J-70, נבנים בעבודת יד, בהתאם למפרטים שעל פיהם נבנו הפיקאפים הישנים והמיוחדים של הסבנטיז. כל פרט ופרט של אותם הדגמים הישנים, שוחזר בקנאות ובהקפדה,  כדי לספק לכם, סט פיקאפים איכותי ונאמן למקור.

סט הפיקאפים הזה הוא מאצ’ סט – משמע סט מאוזן, כך שפיקאפ הגשר ופיקאפ הצוואר הותאמו זה לערכיו של זה באופן אופטימלי. איזון והתאמה טובים בין פיקאפ הגשר לפיקאפ הצוואר, יבטיחו אפיון צליל תואם ובלאנס איכותי ונכון בעוצמות היציאה של כל אחד מהפיקאפים, בהתחשב במיקום שלו ובמנעד המיתרים אותו הוא קולט.

סט הפיקאפים AG 4J-70, מתאים להתקנה ישירה על כל גיטרת ג’אז בס או גיטרות תואמות ג’אז בס ללא צורך בשינויים מבניים או מודיפיקציות.

סט פיקאפים זה, יכול לעבוד באינטראקציה מושלמת עם כל אחד מהפראמפים מסדרת ה-אוביפי של חברת אגילר, איתם תוכלו לעצב את הצליל האישי שלכם עם אין סוף יצירתיות.

סט הפיקאפים מדגם AG 4J-70, מיועד לנגנים שמבקשים ליהנות מהאופי הכל כך שונה ומיוחד של גיטרות הג’אז בס שנבנו במהלך שנות ה-70, אך בו זמנית, מעוניינים גם ליהנות מאיכויות התכנון והייצור המוקפדים והבלתי מתפשרים שחברת אגילר כל כך ידועה בזכותם.

AG 4J-HC

aguilar pickup

סדרת הפיקאפים -AG 4J-HC של חברת Aguilar, הם פיקאפים מסוג side by side split coils Noiseless, המותאמים לגיטרות בס בסגנון Fender Jazz Bass ודומותיה, גיטרות בעלות פיקאפ גשר ופיקאפ צוואר מסוג סינגל. התקנת סט פיקאפים תואם ג’אז בס זה, אינו מצריך כל שינוי או מודיפיקציה בגוף הגיטרה.

פיקאפ ה- AG 4J-HC הוא פיקאפ בגודל סינגל Jazz Bass סטנדרטי, שבזכות מבנה הסליל המפוצל שלו, הוא פיקאפ שקט במיוחד, עם ביטול רעשים יעיל.

ה-AG J-HC, מאופיין בצליל ג’אז בס חם וקלאסי של שנות ה- 60, איתו תוכלו לנגן אינספור סגנונות ובכולם, ללא יוצא מן הכלל, תיהנו מהתדרים הנמוכים והמתוקים שהג’אז יודעת לתת, אך ללא רעשים נלווים. הפיקאפים אותם תמצאו בכל ג’אז בס סטנדרטית, הם פיקאפים מסוג סינגל-קוייל, אותם כולנו אוהבים ומהם אנו נהנים כבר כמה עשרות שנים.

החיסרון היחסי בפיקאפ הסינגל, כאשר הוא עובד לבד או כאשר כפתורי הווליום של שני הסינגלים של הג’אז בס לא נמצאים בדיוק באותו מצב, הוא התווספות רעשי הרקע המפורסמים, הנקראים 50/60 Cycle Hum, אותם למדנו לקבל באהבה עם השנים.

פיקאפי ה-Noiseless הרגילים אותם הכרתם עד היום, התמודדו בהצלחה עם ביטול רעשי הרקע המתלווים לצלילו של הסינגל, אך עם זאת, ביטול הרעשים בא גם על חשבון חלק מהתדרים הנמוכים, תדרי האמצע והדינמיקות, אותן היינו רגילים לקבל מסינגל הג’אז בס הישן, המוכר והאהוב.

חברת Aguilar שילבה כוחות בין הקלאסי למודרני ופיתחה פיקאפ סינגל בעל סליל מפוצל (ספליט כוייל), המורכב משני סלילים, המונחים זה לצד זה, כאשר כל זוג מיתרים בעצם, מקבל מעין “פיקאפ סינגל משלו” וכל ארבעת המיתרים ביחד, מקבלים פיקאפ מבטל רעשים, יוצא מגדר הרגיל וכל זאת, ללא צל של פשרה בכל הנוגע לאותנטיות ולאיכות הצליל של הגיטרה. עם סט פיקאפים מאוזן (באלאנסד מאצ’ סט) מסדרת ה-AG 4J-HC, תוכלו ליהנות מצלילי פיקאפ צוואר עמוקים, אווריריים ורחבים ובסיבוב כפתור, תוכלו לנגן עם פיקאפ הגשר סולואים מרגשים, סוחפים ובעלי אפיון חם, נוגה ומלא הרמוניות וכל זאת ללא רעשים מיותרים. בנוסף, מצב האמצע, בו שני הפיקאפים עובדים ביחד בחיבור מקבילי, יהפוך את הבס שלכם לסלאפרית שוברת קירות חדה צייתנית וממוקדת.

בהפקות המודרניות של ימינו, ישנה דרישה ברורה לצליל חם ואותנטי, אך בד בבד ישנה גם מדיניות של אפס סובלנות לכל הנוגע לרעשים מיותרים, Humים, זמזומים, קרחצים או כל הפרעה או תדר מיותר אחר שיכול להופיע ולהפריע גם בחזרות, גם בהופעות וגם בהקלטות. פיקאפ AG 4J-HC, מתאים לכל למי שליבו חפץ בצליל גא’ז בס סופר אותנטי וחם, אך בו בזמן גם שקט, הפקתי וידידות לסביבת אולפן ההקלטות.

Ag 4j – hot

aguilar pickup

סט הפיקאפים מדגם Ag 4j – hot של חברת אגילר, הוא סט פיקאפים מאוזן (מאצ’ סט), אשר תוכנן להפוך את הג’אז בס שלכם לבס אנרגטית, חזקה וטמפרמנטית ביותר, עם נפח ואאוטפוט סודק קירות.  

פיקאפים אלו, מניחים מתחת לכל מיתר זוג מגנטי אלניקו 5 בקוטר 6 מילימטר כל אחד, שתפקידם  לספק למיתרי הבס שדה מגנטי רחב ומאסיבי. בנוסף, פיקאפים אלו מלופפים בסליל נוסף, כדי לספק כוח דחף נוסף והדגשת תחושת המשקל, הגוף והיציבות של התדרים הנמוכים.

הצליל של דגם ה- Ag 4j – hot, מאופיין בעוצמת יציאה חמה וחזקה מאוד, עם בסים מוצקים ושריריים ועם טווח מידריינג’ רחב וחם. עם פיקאפ הגשר, תוכלו לצאת לסולואים עם אפיון צליל חם וחודר. עם פיקאפ הצוואר תוכלו לספק רוחב ונפח מרשימים לכל שיר שתנגנו. בשילוב שני הפיקאפים יחד, בחיבור מקבילי, תקבלו סאונד סלאפ בועט ומרטיט, שהשימוש בו הוא על אחריותכם בלבד!!!.

פיקאפים אלו יספקו למגבר הבס שלכם ווליום כניסה מטלטל שילמד אותו משהו חדש על החיים ויוציא ממנו יותר. המפרט הטכני המיוחד והמחוזק של דגם ה- Ag 4j – hot, יבוא לידי ביטוי בכל טכניקת נגינה בה תבחרו לנגן. בין עם מפרט ובין עם אצבעותיכם, בכל מצב תרגישו את תוספת הכוח החדשה שלכם ושל הבס שלכם. תוספת כוח, לא אומרת בהכרח שיכרון כוח. חברת אגילר פיתחה את דגם פיקאפי Ag 4j – hot, כפיקאפים לג’אז בס שהם אמנם סופר חזקים, אך הם גם “אינטליגנטיים ורגישים”. פיקאפים אלו, הם בעלי יכולת יוצאת מגדר הרגיל, לתפוס ולא לפספס אף פרט מפרטי נגינתכם, גם כשמדובר בדינמיקות ובניואנסים העדינים ביותר.

פיקאפי Ag 4j – hot, כמו גם שאר מוצרי החברה, נבנים בעבודת יד, במתחם המלאכה של חברת אגילר בניו יורק סיטי. סטנדרט הייצור הוא איכותי ומוקפד. הרף אותו מעמידה חברת אגילר בתעשיית הפיקאפים העולמית, מאתגר את המתחרים ואפילו את השועלים הוותיקים שבהם.

סט הפיקאפים Ag 4j – hot, מתאים להתקנה ישירה על כל גיטרת ג’אז בס או גיטרות תואמות ג’אז בס, ללא צורך בשינויים מבניים או מודיפיקציות.
סט פיקאפים זה, יכול לעבוד באינטראקציה מושלמת עם כל אחד מהפראמפים מסדרת ה-אוביפי של חברת אגילר, איתם תוכלו לעצב את הצליל האישי שלכם עם אין סוף יצירתיות.

סט הפיקאפים מדגם Ag 4j – hot של אגילר, מיועד לכל נגן בס שחפץ בג’אז בס מחוזקת ואסרטיבית,  עם ‘אטק’ הדוק, אך עם טווח תדרים מאוזן, POWER TO THE PEOPLE.

AG 4P-60

aguilar pickup

The p-bass story

גיטרת הפרסיז’ן בס של פנדר עוצבה ותוכננה על ידי לאו פנדר כבר בשנת 1950. בשנת 1951, כבר יצא דגם הפרסיז’ן בס לשוק והוצע למכירה. דגם הפרסיז’ן, הוא דגם הבס החשמלית הראשון, שזכה כבר מתחילת הדרך גם להערכה ולשבחים ככלי נגינה מהפכני וגם להצלחה מסחרית ראויה לציון. שמה של הפרסיז’ן בס, “בס מדויקת”, הוענק לה היות והייתה היא כלי נגינת הבס הראשון שלא היה פרטלס. חלוקת הצלילים לאורך צווארה, נעשתה בצורה קשיחה ומדויקת באמצעות סריגים, המאפשרים חלוקת צלילים במרווח מינימלי של חצאי טון.  

בתכנון המקורי של 1951, עוצבה הפרסיז’ן בס כמוצר מקביל ומשלים לסדרת דגמי הטלקסטר החשמליות, בשל כך, חלקה תכונות עיצוב ונתונים טכניים רבים משותפים לגיטרות אלו. בתחילת הדרך, צוידה הפרסיז’ן בס בפיקאפ סינגל בודד, הדומה במראהו לפיקאפ הגשר של דגם הטלקסטר. בהמשך הדרך, משנת 1957 ואילך, הותקן על הפרסיז’ן בס, פיקאפ בצורת האות האנגליתZ , כפי שאנו מכירים אותה היום. פיקאפ זה, הוא בעצם פיקאפ האמבקר, מבטל רעשים, הבנוי בתצורה של סייד ביי סייד, ספילט כוייל. בפיקאפ מסוג זה, מונח מתחת לכל זוג מיתרים פיקאפ מסוג סינגל ומתחת לכל ארבעת המיתרים, מונח למעשה פיקאפ מסוג האמבקר, עם ביטול רעשים שקט ויעיל.

למרות ניסיונות מוקדמים יותר, הפנדר פרסיז’ן בס תיזכר תמיד כבס החשמלית הראשונה וכמי שפטרה את נגני הקונטרה בס של אז, מההכרח להיסחב עם כלי נגינה גדול וכבד. הפרסיז’ן בס, אפשרה לנגני התקופה, להישמע בווליום נגינה בלתי מוגבל ונשלט. לעיצוב גאוני זה של לאו פנדר, הייתה ועודנה, השפעה חסרת תקדים על עולם המוזיקה הפופולרית לסוגיה לנצח.  

Precision remake of a classic sound

בסאונד הייחודי של הפרסיז’ן בס לא ניתן לטעות. אי אפשר לפספס את הצליל העגול והשמן שלה בכל להיט שהוקלט במהלך שנות ה- 60 ולמעשה מאז ועד היום. צלילה הייחודי של הפרסיז’ן בס מוטמע היטב לעומק ולרוחב בכל הקלטה או שיר בו היא מככבת. הפרסיז’ן בס מספקת תחושה רב גונית ופוליפונית עם חתך עגול ואוורירי.

לא הייתה זו משימה קלה בעבור חברת אגילר, לתכנן ולעצב פיקאפ לגיטרה אפית כמו הפרסיז’ן בס. מצד אחד זו גיטרת בס כל כך מינימליסטית ופשוטה, אך במקביל, יש בה עושר טונאלי עולה על גדותיו וממלא עולם ומלואו. לצורך כך, חקרו מהנדסי אגילר את גיטרות הפרסיז’ן בס הישנות והמקוריות משנת 1963 ו- 1964, מהאוסף הפרטי של נשיא חברת אגילר, מר דייב בונשופט, בעזרתן, מיצו וזיקקו את הקסם הישן והטוב ההוא.

דגם AG 4P-60 של חברת אגילר, הוא שחזור מהימן של הפיקאפים שהותקנו על גיטרות הפרסיז’ן בס של שנות ה-60. דגם זה, כולל את המפרט הטכני המדויק של הסליל המעובה, מגנטי האלניקו 5 והמבנה המקורי. הצליל של דגם זה מאופיין בטווח תדרים מאוזן, שיאפשר לכל נגן פרסיז’ן בס להישמע במיטבו בכל להקת רוק ובכל פרויקט מוזיקלי שמצריך צליל עגול ורחב כמו שרק דגם הפרסיז’ן יודע לספק.

דגם AG 4P-60 מתאים להתקנה ישירה על כל גיטרת פרסיז’ן בס או גיטרות תואמות פרסיזן בס, ללא צורך בשינויים מבניים או מודיפיקציות. פיקאפ זה יכול לעבוד באינטראקציה מושלמת עם כל אחד מהפראמפים מסדרת ה-אוביפי של חברת אגילר, איתם תוכלו לעצב את הצליל האישי שלכם עם אין סוף יצירתיות.

דגם AG 4P-60 מיועד לנגני פרסיז’ן בס שמחפשים צליל וינטאג’, עגול, אוורירי, קלאסי וחם, ברוח הבתולית והיפה של שנות ה-60 ובמקביל, מעוניינים ליהנות מאיכויות התכנון והייצור המוקפדים והבלתי מתפשרים שחברת אגילר כל כך ידועה בזכותם.

Ag 4p –hot

aguilar pickup

דגם Ag 4p –hot של חברת אגילר, מייצג את קפיצת הדרך שעשתה הפרסיז’ן בס, מגיטרת בס שהיא קלאסיקה בעולם צלילי הבס, לגיטרת בס שהפכה עם השנים לאחת מגיטרות הבס הפופולאריות ביותר בעולם הרוק, המטאל והמוזיקה הכבדה בכלל.

אחד ממאפייניה הטכניים הבולטים ביותר של הפרסיזן בס, הוא פיקאפ ההאמבקר, נטול הרעשים והבועט, בו היא מצוידת. פיקאפ ההאמבקר של הפרסיזן בס, מספק לה לא רק שקט מופתי, אלא גם טווח תדרים ואפיון צליל עמוק ורחב, שעם השנים הפך לאהוב ומבוקש מאוד בקרב נגני רוק ומטאל רבים.

דגם Ag 4p –hot של חברת אגילר Aguilar, הוא פיקאפ לפרסיז’ן בס על סטרואידים, המצויד במוטות מגנטי אלניקו 5 בקוטר מורחב של 6 מ”מ, שיקלטו באופן מודגש ומחוזק את מיתרי הבס שלכם. דגם זה, מלופף ברוחב לב, בסליל נחושת מעובה, שגם הוא יתרום את חלקו להגברת ולהרחבת הסאונד של הפרסיז’ן בס שלכם.

בין אם אתם מנגנים עם מפרט ובין אם נגני אצבעות אתם, דגם Ag 4p –hot של אגילר Aguilar, ידחוף את המגבר שלכם לקצה ויספק לכם צליל בס נמוך וחודר, עם דינמיקה נשלטת ואטק הדוק ודרוך, אותו תרגישו בעומק הבטן ולאורך עמוד השדרה. דגם Ag 4p –hot, מתאים להתקנה ישירה על כל גיטרת פרסיזן בס או גיטרות תואמות פרסיזן בס, ללא צורך בשינויים מבניים או מודיפיקציות.

פיקאפ זה, יכול לעבוד באינטראקציה מושלמת עם כל אחד מהפראמפים מסדרת ה-אוביפי של חברת אגילר Aguilar, איתם תוכלו לעצב את הצליל האישי שלכם עם אין סוף יצירתיות.

דגם Ag 4p –hot, מיועד לנגני פרסיז’ן בס, שרוצים להוציא מהקלאסיקה שלהם את החיה הטורפת, במלוא יפעתה ועוצמתה, אך עם זאת, ליהנות מהאילוף ומהשליטה בה, בדינמיות ובאיכות יוצאת דופן. בנוסף, תוכלו ליהנות מאיכויות התכנון והייצור המוקפדים והבלתי מתפשרים שחברת אגילר כל כך ידועה בזכותם.

AG 4pj-HC

aguilar pickup

המצאתה של גיטרת הבס החשמלית בתחילת שנות ה-50, שינתה ללא היכר את עולם המוזיקה והוסיפה לו גוונים וצבעים רבים אותם ניתן לראות ולשמוע בדמותם של דגמי הבס הקלאסיים השונים. ברשימת דגמי הבס הפופולאריים והמשפיעים ביותר בכל הזמנים, מככבות שתי גיטרות הבס אותן ניתן להגדיר בקלות כמוכרות והפופולאריות ביותר והן: הפנדר פרסיז’ן בס והפנדר ג’אז בס.

סאונד הסיגניצ’ר הקלאסי של הג’אז בס, התפרסם בעיקר בזכות צלילי הסולו הנוגים של פיקאפ הגשר שלה, כשהוא עובד לבד ובנוסף, צליל הסלאפ המקומפרס והמפורסם אותו מספקים פיקאפ הגשר ופיקאפ הצוואר כשהם עובדים במקביל. מצד שני, הפרסיזן בס, בעלת הפיקאפ הבודד, השקט והמאסיבי, התפרסמה במקביל בזכות צליליה העגולים, השמנים והאווריריים שממלאים כל חלל, אותם רק היא יודעת לספק.

במרוצת השנים ובעיקר בשנות ה-70 וה-80 ועד ימינו, ייצרה חברת פנדר וחברות גיטרות נוספות, דגמי גיטרות הוט רודד בס משודרגות מסוג P/J-BASSes. גיטרות בס אלו, הן פרי שילוב והכלאה של דגמי הפרסיזן והג’אז בס והן מכילות את היתרונות הטכניים המרכזיים שמציעות לנו כל אחת מהגיטרות הללו. בגיטרות בס בתצורת ה- P/J-BASS, קיים שילוב נכון, חכם וייחודי של פיקאפ הגשר המפורסם של הג’אז בס ופיקאפ הצוואר הבשרני והעמוק של הפרסיזן בס. שילוב מנצח זה, מאפשר כבר שנים לנגני בס רבים, ליהנות מהטוב שבכל העולמות והכל על פלטפורמת בס אחת.

סט הפיקאפים AG 4pj-HC של חברת אגילר, הוא סט פיקאפים מאוזן – מאצ’ סט המותאם במיוחד להתקנה על גיטרות בס בסגנון P/J-BASS. סט זה, מכיל פיקאפ גשר שקט בסגנון ג’אז בס מסדרת ה- HC, הבנוי בתכנון סייד ביי סייד ספליט כוייל האמבקר לביטול רעשים יעיל ופיקאפ צוואר בסגנון פרסיזן בס קלאסי, שבנוי גם הוא באותו התכנון בדיוק, אך בצורת האות האנגלית Z  כפי שניתן למצוא על כל פרסיזן בס.

שילוב פיקאפים חכם זה, מאפשר גמישות טונאלית נהדרת ואפשרות להגיע לכל צלילי הבס הקלאסיים מגיטרה אחת. בכל שילוב ובכל מצב, גם כאשר כל פיקאפ עובד לבד, תוכלו ליהנות מצליל סופר איכותי ושקט, ללא רעשי לוואי, כפי שרק חברת איכות כמו אגילר יכולה לספק. עם פיקאפ הגשר תמיסו את לבבות המאזינים. עם פיקאפ הצוואר תחוללו סופת בס אימתנית. עם שילוב מקבילי של שניהם תוכלו לשבור קירות בטון בנגינת סלאפ חדה, הדוקה וצייתנית והכל, בשקט מופתי ללא רעש ה 50/60 האמ… .ובדינמיות חסרת תקדים.

דגם AG 4pj-HC, מתאים להתקנה ישירה על כל גיטרה בס הבנויה בסגנון P/J-BASS, ללא צורך בשינויים מבניים או מודיפיקציות. סט פיקאפים זה, יכול לעבוד באינטראקציה מושלמת עם כל אחד מהפראמפים מסדרת ה-אוביפי של חברת אגילר, איתם תוכלו לעצב את הצליל האישי שלכם עם אין סוף יצירתיות.

דגם AG 4pj-HC, מיועד לנגנים שמבקשים ליהנות מהטוב שבכל העולמות ושמחפשים וצליל בס איכותי, שקט ורסטילי ודינמי. בנוסף לכל, תוכלו ליהנות מאיכויות התכנון והייצור המוקפדים והבלתי מתפשרים שחברת אגילר כל כך ידועה בזכותם.

AG – 4M-5M

aguilar pickup

גיטרת הבס סטינגריי (Sting Ray) של חברת מיוזיקמן (Musicman), היא דגם הבס האגדי שתוכנן ועוצב בתחילת עד אמצע שנות השבעים, על ידי מייסד פנדר וחבורה של יוצאי חברת פנדר, האדונים – ליאו פנדר, פורסט ווייט, טום ווקר וסטרלינג בול. Leo Fender and Forrest White. Sterling Ball Tom Walker.

בשנת 1976, לאחר כמה שנים של מחקר ופיתוח שבוצעו על בסיס דגמיו הקלאסיים הקודמים של ליאו פנדר, יצאה בס הסטינגריי (Sting Ray) לשוק. בתכנון הפלטפורמה הבסיסי שלה, דמתה הסטינגריי לפרסיז’ן בס הוותיקה של פנדר, שחגגה בשנה זו את יום הולדתה ה- 25. על אף הדמיון הרב לדגמי פנדר הוותיקים, הייתה הסטינגריי (Sting Ray) גיטרת בס הרבה יותר מתקדמת, שצוידה בפיקאפ האמבקר סואפבר (SOAPBAR) גדול ממדים ובמערכת קדם מגבר – פראמפ מובנית פורצת דרך, שפעלה על סוללת 9 וולט. במידה רבה התכנון האקטיבי של הסטינגריי (Sting Ray) ושל הפראמפ בו היא צוידה, סלל את הדרך לפיתוחן של גיטרות הבס המודרניות, בעלות מערכות האלקטרוניקה המתקדמות שאנו מכירים כיום.

UNCLE LEO’S NEW TOY

לצד השיפורים מרחיקי הלכת של מערכות האלקטרוניקה, הביאה לעולם הסטינגריי (Sting Ray) עוד כמה וכמה מאפיינים טכניים חדשניים, שללא ספק שיקפו את כברת הדרך שעבר חלוץ הגיטרות ליאו פנדר כמפתח וכיצרן גיטרות ובמקביל, את קפיצת הדרך הבאה, של דרכו המקצועית של האיש ושל עולם גיטרות הבס בכלל.

השיפורים והחידושים שהביאה איתה הסטינגריי (Sting Ray), באו היישר מניסיונם ומבקשותיהם לשיפור של נגני הבס בשטח. בין השיפורים, ניתן היה למצוא, גימור מט עבה בגב הצוואר שמאפשר נגינה נעימה, חלקה וללא בעיית “הידבקות” היד לצוואר, שיצר הגימור המבריק. פיקגארד מינימליסטי וסימטרי שמזכיר בצורתו האליפטית את דג הסטינגריי (Sting Ray) ומשטח כפתורי שליטה מצופה בכרום בצורת בומרנג. השיפור שהכי מזוהה עם דגם הסטינגריי (Sting Ray) ועם דגמיה של חברת מיוזיקמן (Musicman) מאז ועד היום, הוא דפוס פיזור המפתחות הייחודי על ראש הצוואר שמאפשר פיזור לטרלי (צדי) נכון יותר של מתח המיתרים והשפעה טובה ומאזנת על דפוסי עוקם הצוואר ופיתול הצוואר.  

A massive stingray attack

דגם הסטינגריי (Sting Ray) זכה עם הזמן למוניטין ואפיון של גיטרת בס עוצמתית ובשרנית עם צליל פאנצ’י חזק וממוקד. עם השנים נודעה הסטינגריי (Sting Ray) כדגם בס ורסטילי מאין כמוהו, מה שהביא אותו להיות אהוב על נגני בס רבים, שמגיעים מז’אנרים ומסגנונות שונים בתכלית.

טווח התדרים הדינמי, מערכת השליטה המתקדמת, הפיקאפים וקדם המגבר המובנה מאפשרים לנגני סטינגריי (Sting Ray) רבים, לקבל מגוון רחב של צלילי בס וחוויות רוק, מטאל, פאנק וסלאפ ייחודיות ואיכותיות ביותר ומעל הכל עם הרבה אופי שלא ניתן לפספס.

AGUILAR’S AG-4M – A BETTER MAKING OF A GREAT SOUND  

פיקאפ ה- AG-4M של חברת ®Aguilar, הוא פיקאפ במבנה ובתכנון של פיקאפ ההאמבקר בו מצוידת הסטינגריי (Sting Ray), פיקאפ שכבר מזמן הפך לקלאסיקת בס בפני עצמה. דגם ה-  AG-4M יוצר מחדש ולוקח אותנו אל חוויית הבס האותנטית של דגם הסטינגריי (Sting Ray) הקלאסי של אמצע שנות השבעים וכל זאת עם איכויות התכנון והייצור המוקפדים והטאצ’ הייחודי שרק חברת AGUILAR  יודעת לספק.

פיקאפ ה-AG-4M של AGUILAR  הוא ייצור מוקפד וטוב יותר של קלאסיקה קיימת. פיקאפ זה מאופיין בטווח תדרים דינמי ובאיזון משופר של אופן קליטת רטט המיתרים. פיקאפ ה-AG-4M של חברת AGUILAR הוא פיקאפ האמבקר שסליליו מחווטים בחיבור מקבילי (PARALLEL). חיווט זה יוצר ביטול רעשים, טווח תדרים והתנהגות שמעניקים לנגן את חוויית הסטינגריי (Sting Ray) הקלאסית המושלמת.

דגם ה-AG-4M מתאים להתקנה ישירה על כל גיטרת מיוסיקמן (Musicman) סטינגריי (Sting Ray) או על גיטרות בס בעלות פתחי פיקאפים בממדים של פיקאפ הסטינגריי (Sting Ray) הקלאסי ללא צורך בשינויים מבניים או מודיפיקציות.

פיקאפ זה יכול לעבוד באינטראקציה מושלמת עם כל אחד מהפרה-אמפים מסדרת ה-OBP של חברת ®Aguilar, איתם תוכלו לעצב את הצליל האישי שלכם עם אין סוף יצירתיות.

דגם ה-AG-4M  הוא הבחירה הטובה ביותר עבור נגנים שרוצים לקבל את מאפייני צלילי הוינטאג’ הראשוניים שעוצבו על ידי החבורה המופלאה שהקיפה את ליאו פנדר ותכננה את דגם הסטינגריי (Sting Ray) בתחילת דרכו, אי שם באמצע שנות השבעים ובמקביל, מעוניינים ליהנות מאיכויות התכנון והייצור המוקפדים והבלתי מתפשרים שחברת ®Aguilar כל כך ידועה בזכותם.

מרכז הגיטרות שלי מציע לכם שירות מקצועי ושקט נפשי

בהתקנת סט פיקאפים ומערכות קדם מגבר (פריאמפ) במרכז הגיטרות של אבי גיל, תיהנו משירות וביצוע בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובנוסף, תקבלו אחריות לשנה על הפיקאפים ומערכת קדם המגבר החדשים שלכם.

תהליך ההתקנה מבוצע בסביבת עבודה אשר מכבדת, מגנה ושומרת על הגיטרה וגימורה. ההתקנה נעשית תוך שימוש בציוד, בטכנולוגיה ובחומרים האיכותיים ביותר שניתן למצוא כיום בתעשיית האלקטרוניקה, אשר עומדים בקנה אחד ומכבדים את הרף הגבוה של חברה איכותית כמו ®Aguilar.

צרו עמי קשר וביחד נצא למסע החיפוש אחר הצליל עליו תמיד חלמתם…

אנו מאחלים לכם גלישה נעימה ומהנה.
נשמח לשמוע מכם הערות והארות בכל דבר ועניין.
צרו קשר בכל נושא שמעסיק אתכם ונשמח לעמוד לשירותכם.

בואו לבקר.
מרכז הגיטרות של אבי גיל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *