עולם הצלילים המופלא של חברת ®Seymour Duncan

עולם הצלילים המופלא של חברת ®Seymour Duncan
seymour duncan hand made

כבר למעלה מ-40 שנה שהאיש והאגדה, סימור דאנקן (Seymour W. Duncan), מפתח ומייצר את פיקאפי הגיטרה הטובים והאיכותיים בעולם. עולם הגיטרות לא היה מגוון ומלא צבעים וצלילים כפי שהוא היום, ללא מפעל החיים של האיש היקר הזה מסנטה ברברה, קליפורניה.

על קצה המזלג מסיפור חייו של דאנקן

סימור דאנקן הצעיר גדל והתחנך בשנות ה-50 וה-60, בתקופה בה הגיטרה החשמלית החלה לתפוס תפקיד מוביל ומרכזי בעולם המוזיקה הפופולארית ולקחה את סגנונות הבלוז, הקאנטרי והרוק אנד רול למחוזות המחושמלים שאנו מכירים כיום.

כגיטריסט מבריק ומוכשר בפני עצמו, סימור דאנקן לא פספס אף הזדמנות לדבר עם נגני גיטרה שונים, ביניהם מר לס פול (Les Paul), ולסחוט מהם את סודות הצליל הייחודי של הגיטרות שלהם ושל סגנון נגינתם. עד מהרה הבין הבחור הצעיר כי לא על הנגן לבדו יקום וייפול צליל גיטרה ייחודי ומרטיט וכי עליו לצאת למסע כדי לחקור את נבכי רכיבי האלקטרוניקה והפיקאפים של הגיטרות החשמליות, להבין את עקרונות פעולתם ולפתח טכניקות ושיטות בעזרתן יוכל לכוון ולאפיין את צלילי הפיקאפים, כך שיוכל ליצור לעצמו סאונד ייחודי ומרגש.

במהלך השנים הפך סימור דאנקן לאחד האנשים המשפיעים והבולטים ביותר בתעשיית הגיטרות העולמית וכיום שמו עולה בקנה אחד עם חלוצי עולם הגיטרה, כמו ליאו פנדר (Leo Fender), לס פול (Les Paul), סת’ לובר (Seth Lover) ורבים וטובים אחרים…

מסעו של סימור דאנקן נמשך עד עצם היום הזה וב-40 השנים האחרונות תרומתו האדירה השפיעה רבות על תעשיית הגיטרות, תעשיית המוזיקה והתרבות המודרנית בכלל.

גם הגיטרה החשמלית חבה חוב גדול למר דאנקן, על כך שהוא נפח בה חיים חדשים והפך את רכיב הפיקאפ שלה מרכיב אלקטרו-מגנטי, שבמקורו תוכנן להיות פונקציונאלי בלבד – לקלוט ולהגביר את רטט המיתרים, לרכיב שהפך להיות הלב והנשמה של הגיטרה, אשר מכתיב במידה רבה את אופייה ואת הקול שניתן לה.

במהלך השנים סימור דאנקן שיתף פעולה עם נגני גיטרה רבים. יחד איתם יצר את הצלילים האישיים והייחודיים להם, על ידי תכנון והתאמה של הפיקאפים לסגנון נגינתם ולדרישותיהם התובעניות ביותר, כך שצלילם הייחודי מלווה אותם במשך כל הקריירה ואף הפך להיות סימן ההיכר שלהם.

ביניהם ניתן למצוא את Slash (Guns N’ Roses), David Gilmour (Pink Floyd), Mark Knopfler (Dire Straits), Jeff Beck, Eddie Van Halen, Nuno Bettencourt (Extreme), Dimebag Darrell (Pantera), Dave Mustaine (Megadeth), Billy Gibbons (ZZ Top), Tom DeLonge (Blink-182), Billie Joe Armstrong (Green Day), Synyster Gates (Avenged Sevenfold) ועוד רבים מוכרים שקצרה היריעה מלפרטם…

כיום, סימור דאנקן הוא אחד מיצרני ומפתחי הפיקאפים המובילים בעולם. בסיסו ממוקם בעיר סנטה ברברה שבמדינת קליפורניה בארה”ב. במפעל עובדים כ-120 עובדים, אשר מייצרים במלאכת יד מגוון רחב של פיקאפים לגיטרות חשמליות, גיטרות בס ומערכות הגברה לכלים אקוסטיים. בשנים האחרונות, אף הרחיבה החברה את תחום עיסוקיה וחדרה בצורה מרשימה ביותר לשוק האפקטים לגיטרות, בו היא מציעה קו מוצרים איכותי וייחודי.

המותג סימור דאנקן (®Seymour Duncan) מייצג סיפור חיים מרתק, של אדם שאוהב בכל ליבו מוזיקה, והולך כל ימיו בדבקות לחקור, להשיג ולתת למוזיקאים ברחבי העולם את הצלילים העשירים והאיכותיים ביותר איתם יוכלו להביא את האומנות שלהם לידי ביטוי מרבי.

לאחר יותר מ-22 שנות ניסיון בתחום הגיטרות, גם כגיטריסט פעיל וגם כבונה ומתקן גיטרות, ולאחר אין ספור התנסויות ופיקאפים שהתקנתי בגיטרות הפרטיות שלי ובגיטרות של רבים מלקוחותיי, אני יודע כי ®Seymour Duncan הוא הבחירה שלי.

כל פיקאפ של ®Seymour Duncan שהתקנתי הקפיץ את איכות הצליל, הביצועים וחווית הנגינה של הגיטרה לגבהים אחרים שלא הכרתי וכך מעידים גם לקוחותיי.

בתעשיית הגיטרות של ימינו, גיטרות רבות מיוצרות ומיובאות ממדינות המזרח כמו סין, אינדונזיה, קוריאה ומלזיה, ובשנים האחרונות גם סטנדרט הייצור של המפעלים מהמדינות הללו עלה בצורה מרשימה ביותר, אך עדיין, ברוב המקרים, החוליה החלשה בגיטרות אלו הם הפיקאפים ומערכות האלקטרוניקה בהן הן מצוידות. אני נדהם כל פעם מחדש, עד כמה גדול השינוי והקפיצה באיכויות הצליל כשמתקינים פיקאפים איכותיים על גיטרות אלו.

עולם הצלילים המופלא של חברת ®Seymour Duncan
אבי גיל וסימור דאנקן

במרכז הגיטרות שלי, תוכלו למצוא את ליין המוצרים המובחר של ®Seymour Duncan, להגיע ולהתחדש בצליל חדש ואיכותי לגיטרה שאתם אוהבים ולהוציא ממנה את הפוטנציאל הגלום בה.

כעת אביא בפניכם סקירה מקיפה של ליין הפיקאפים של סימור דאנקן הכוללת הסברים על הפיקאפים השונים, המבנה שלהם וסגנונות הנגינה והז’אנרים להם הם מתאימים.

בנוסף, תוכלו להתרשם מתמונות וסרטוני הדגמה של המוצרים, ממפרטים טכניים מפורטים והמלצות לשילובים מעניינים ומקוריים של פיקאפים, וכל זאת על מנת לעזור לכם לגבש החלטה לגבי בחירת צליל הגיטרה המתאים לכם באופן אישי. במקביל, אתם יותר ממוזמנים ליצור עימי קשר, לשאול את כל השאלות ולקבל ממני ייעוץ אישי לגבי סט הפיקאפים המתאים ביותר לכם, איתו תמריאו לגבהים אחרים.

Seymour Duncan – 59′ Model™ SH-1

pickups

מי מאיתנו לא חולם להיות הבעלים של גיבסון לס פול משנת 59 או לפחות לזכות לנגן על אחת כזו?!. את הדגם האגדי אי שם משנות ה-50 ניתן למצוא בעיקר אצל גדולי האספנים ואצל גיטריסטים מפורסמים כאלה ואחרים שיכולים להרשות לעצמם את התענוג היקר.

בקיץ 1958 חברת גיבסון הבינה שהיא חייבת להגדיל את היקף המכירות של ליין גיטרות ה-Solid Body שלהם ולשם כך ביצעו ריענון לדגם הלס פול gold top המוזהב והמוכר וכך נולד דגם ה”Standard”. לראשונה, הוחלט לוותר על צבע הזהב האטום בטופ ולחשוף את טקסטורת עץ המייפל המקסים והמושך ולהדגיש אותו עם צבעי Cherry Burst.

כחלק חשוב מהשינויים והשיפורים הוחלט לשדרג את פיקאפי ההאמבקר בהם צוידו הגיטרות משנת 1955 ואילך באמצעות טבילת הפיקאפים באמבטיית ווקס (Wax Potting) לשם מניעת היווצרות רעשי רקע והדהוד (Microphonics) בפנים הפיקאפ, פעולה אשר הולידה פיקאפ האמבקר עם סאונד חדש ומרענן.

ה-59′ Model של Seymour Duncan פותח במחווה לדגם הלס פול של אז והוא שחזור מדויק ומהימן לתכנון המקורי של הפיקאפ שיצא בשנת 1959. זהו פיקאפ PAF קלאסי, שעובר את הטבילה המסורתית בווקס שמאפשר לנו לקבל חלק מאפיון הצליל שהיה באגדה ההיא משנת 1959.

סגנונות נגינה ייעודיים

פיקאפ זה מאופיין בצליל וינטג’ מסורתי עגול ועמוק, אשר משרה חמימות בכל אקורד ובכל תו שתנגן הגיטרה. מיועד לכל סגנונות הנגינה מרוק קל, בלוז ועד הארד רוק ומטאל בעיקר במיקום הצוואר (Neck). זוהי הבחירה של רבים מהנגנים למיקום הצוואר בכללם Nuno Bettencourt, Dimebag Darrel, Ben Harper ועוד רבים אחרים…

זהו אחד מהפיקאפים הפופולריים בעולם אשר הפך להיות ירייה בטוחה, אין נגן שהתקין אותו ולא יצא מרוצה. הפיקאפ עובד באופן מיטבי עם גיטרות בעלות משטח אצבוע מעץ Rosewood וגוף Mahogany (פשוט תקנו Les Paul). שילוב מוכר ומקובל לגיטרות יותר אגרסיביות הוא להתקין את ה-59′ Model במיקום הצוואר ופיקאפ אגרסיבי יותר כמו ה-DimeBucker או ה-Duncan Distortion במיקום הגשר. למי שמחפש סאונד יותר אחיד, מסורתי ואותנטי מומלץ להתקין את ה-59′ Model גם במיקום הצוואר וגם במיקום הגשר.

Seymour Duncan – Alnico II Pro™ APH-1

pickups

כולנו מכירים ומוקירים וחלקינו אף מכורים לסאונד הגיטרות המדהים של Slash. סאונד שמאז ומתמיד ובייחוד בתור הזהב של Guns ‘n’ Roses בין אמצע שנות ה80′ עד לסוף שנות ה90′ הגדיר מחדש איך יכולה להישמע Gibson Les Paul במיטבה כשהיא בידיים הנכונות. מי מאיתנו לא מתמוגג כאשר הוא שומע את הסולואים המלודיים והסוחפים של Slash מהאלבומים Use Your Illusion I&II ואת קצב הגיטרות הפסיכי של אלבום הרוק של כל הזמנים Appetite for Destruction אשר הציב רף בלתי אפשרי לכולנו.

ללא ספק חלק ניכר מסאונד הגיטרות של Guns בכלל ושל Slash בפרט מזוהה עם סאונד קלאסי של האמבקרים וליתר דיוק הסאונד האלוהי של פיקאפ ה-APH-1 שהוא הבחירה של Slash עצמו.

slash

מדובר בפיקאפ שוחר שלום שמכיר לעומק את אומנות המלחמה, פיקאפ זה מצויד במגנטי Alnico II בעלי שדה מגנטי מעודן וסלילים המלופפים לשם השגת עוצמת יציאה רכה יותר. התוצאה היא, האמבקר עם סאונד לא שגרתי המאופיין בצליל נקי, קריסטלי ונעים ודיסטורשן וקראנצ’ עמוקים ועגולים בעלי חלל פנימי רחב. עדין עדין…אך בחיבור לדיסטורשן הנכון ניתן לשבור איתו קירות.

סגנונות נגינה ייעודיים

כל קשת סגנונות המוזיקה הקלה – מג’אז ועד הארד רוק עם סאונד Clean נעים וראוי לציון שלא תקבלו מכל האמבקר. בפורמט הקלאסי נתקין את ה-APH-1 גם במיקום הגשר וגם במיקום הצוואר לצורך השגת אפיון אחיד לגיטרה. למי שרוצה קצת לגוון אני ממליץ להתקין את ה-APH-1 במיקום הצוואר (זהו פיקאפ ה-Neck הכי טוב שיהיה לכם…) ופיקאפ יותר מכסח עם מגנט Alnico V כדוגמת ה-JB Model במיקום הגשר.

Seymour Duncan – DimeBucker™

seymour duncan pickup

מי מאיתנו שמכירים את הסאונד האגרסיבי והמדויק של Pantera עם קטעי הסולו הצורחים ומאבדי השליטה של הגיטריסט האגדי שנלקח מאיתנו בטרם עת Dimebag Darrell יידע בוודאות לזהות את הסאונד השורט והאייקוני של ההאמבאקר ה- SH-13  DimeBucker.

פיקאפ זה מצויד במגנט קרמי חסר מעצורים שבא במגע עם שני להבי פלדת אל-חלד אשר מספקים שדה מגנטי ממוקד ומתמשך מתחת לכל רוחב המיתרים כך שגם במתיחות המיתרים האגרסיביות ביותר הוא לא מפספס ולו טיפה. מבנה הלהבים הייחודי של האמבקר זה מספק עוצמת יציאה אגרסיבית במיוחד עם טווח תדרים עליון מודגש וצורח שעלול כל רגע להתלקח בשילוב עם טווח תדרים תחתון מאסיבי ויציב ודינאמיות יוצאת מן הכלל.

סגנונות נגינה ייעודיים

פיקאפ זה מאופיין בסאונד חד ואגרסיבי מספיק לנגנים שלא רוצים לעבור לסאונד של פיקאפים אקטיביים.מיועד לכל סגנונות הנגינה עם יעילות ראויה לציון בסגנונות הרוק הכבד והמטאל לזרמיו השונים.

בעיניי זהו אחד מפיקאפי הגשר (Bridge) הטובים בעולם (!!!), הוא יספק לכם את הכוח וזווית החיתוך שתמיד חלמתם לקבל מפיקאפ גשר ולא העזתם לנסות.
באופן כמעט פרדוקסלי משתלב בצורה מקסימה עם פיקאפים בעלי אפיון PAF ווינטג’י בצוואר (Neck) כפי שמשתלבים הטעמים מתוק וחריף. כדוגמת 59′ Model (השילוב של Dimebag בכבודו ובעצמו) וכך מתקבל שילוב מנצח של אגרסיה ועדינות בחבילה אחת.
שילוב נוסף למי שמחפש לתת בראש הוא DimeBucker במיקום הגשר ופיקאפ קטלני נוסף במיקום הצוואר, כדוגמת ה-Duncan Distortion או באופן עדין יותר SH-PG1 Pearly Gates™.

Seymour Duncan – Duncan Distortion™

seymour duncan pickup

פיקאפ ההאמבקר SH-6 הוא פיקאפ עוצמתי ביותר, השומר על אפיון צליל בהיר וחודר אשר חוצה סגנונות רבים. מצויד במגנט קרמי מאסיבי וזוג סלילים שמלופפים ברוחב לב שביחד הופכים את ה-SH-6 לכלי נשק קטלני במיוחד בעל טווח תדרים עליון מושחז וטווח אמצעי ותחתון שבא מהבטן.

סגנונות נגינה ייעודיים

המגנט הקרמי והסלילים החזקים מייעדים את הפיקאפ הזה למשימות עומק בשטחי המטאל השונים ובמחוזות הפאנק והגאראג’ ובכלל סגנונות נגינה אגרסיביים במיוחד. מתפקד באופן ראוי לציון תחת כיוונים אלטרנטיביים נמוכים (Drop Tunings).

מתאים לכל נגן שחפץ בצליל גיטרה אסרטיבי וחותך, פיקאפ זה משתלב טוב במיוחד עם גיטרות בעלות אפיון צליל כהה יותר להשגת איזון נעים.
שילוב אופייני ונותן בראש הוא להתקין Duncan Distortion בגשר (Bridge) ובצוואר (Neck) על מנת להוציא את החיה מהגיטרה שלכם. שילוב מעודן יותר הוא להתקין Duncan Distortion בגשר ופיקאפ PAF מסורתי כדוגמת Seth Lover / Jazz Model במיקום הצוואר על מנת קצת לאלף את החיה.

Seymour Duncan Jazz Model Humbucker SH-2

seymour duncan pickup

כמה פעמים ספרת עד 10 ושום דבר לא קרה?!, כמה פעמים ניגנתם במצב Neck והרגשתם שהתווים טובעים באמבטיה של בוץ ולא ממש הצלחתם להבין מה אתם שומעים, את התווים או את הבוץ? כנראה שלא ניסיתם עדיין להתקין על הגיטרה שלכם את ה-Jazz Model SH-2, פיקאפ זה תוכנן במיוחד כדי לאפשר לנו להבחין ולשמוע הפרדה נעימה וברורה בין הצלילים גם כאשר מנגנים את השרדינג המהיר ביותר עם דיסטורשן ב-High Gain.

הפיקאפ בנוי ממגנט Alnico V וזוג סלילים שמייצרים עוצמת יציאה עדינה עם אפיון טווח תדרים גבוה וברור שמאפשר לנו לשמוע בבירור את החתך העגול של הצליל.

סגנונות נגינה ייעודיים

למרות ששמו מסגיר אותו כפיקאפ המיועד לסגנונות קלים כגון ג’אז ובלוז, ניתן לשלבו בסגנונות כבדים יותר כגון רוק קלאסי והארד רוק. ל-SH-2 תפקוד ראוי לשבח ב-Clean וב-OverDrive במצב Neck, בו ניתן לשמוע את צלילו הברור ,הנקי והלא בוצי בהשוואה להאמבקרים רבים אחרים.

זהו פיקאפ שנהוג להתקינו בעיקר במיקום הצוואר, אך אין כל מניעה להתקין סט תואם גם במיקום הצוואר וגם במיקום הגשר וזאת כדי לקבל גיטרה בעלת אפיון מעודן וארטיקולטיבי. שילוב נוסף וקלאסי הוא להשתמש ב-SH-2 במיקום הצוואר ופיקאפ מכסח יותר כדוגמת JB Model / Pearly Gates במיקום הגשר.

Seymour Duncan JB Model Humbucker SH-4

gold pickup

לבנות פיקאפ שמסוגל להפיק את כל מגוון הסאונדים והדינמיקות של נגן ייחודי כמו Jeff Beck לא נראית לי משימה פשוטה במיוחד. האיש בעל אלף הסאונדים שמחזיק בגיטרה כמו בחיה מאולפת. כל תזוזה, כל תנועה וכל מניירה של הבחור גורמת לגיטרה להתמסר וליילל כמו חתול שעושים לו קיצי בגב.

פיקאפ זה תוכנן בקפידה, הסלילים והשדה המגנטי שהוא מייצר מספקים איזון מושלם בין ססטיין, דיסטורשן, ותדרים גבוהים שמגרדים את השמיים. ג’ף בק משתמש בפיקאפ זה ללא כיסוי מתכת על מנת שלא לחתוך בפוטנציאל התדרים הגבוהים שמאפיינים את פיקאפ זה וגורמים לו להיות מה שהוא. זהו פיקאפ ההאמבקר הפופולרי מאז ומתמיד שאומץ ע”י נגנים רבים הבאים מסגנונות נגינה מגוונים.

jeff beck

סגנונות נגינה ייעודיים

פיקאפ זה מאופיין בצליל גבוה וחודר שיוציא את חיית הרוק מכל גיטרה. מיועד לכל סגנונות הנגינה, מבלוז ועד מטאל עם יעילות מוכחת וראויה לציון בתחומי R&B וה-Hard Rock.

את ה-SH-4 מומלץ להתקין במיקום הגשר, למעשה, זהו פיקאפ ה-Bridge הפופולארי בעולם שמאפשר לנגנים להוציא את מקסימום ההרמוניות והדינמיקות ממצב ה-Bridge בגיטרה.

שילוב קלאסי ונפוץ הוא להתקין את הJB במיקום הגשר ופיקאפ יותר PAFי כגון ה-59′ Model בצוואר. המלצת הבית של Seymour Duncan בכבודו ובעצמו היא JB במיקום הגשר ואת ה-Jazz Model במיקום הצוואר.

Seymour Duncan – Pearly Gates Humbucker™

seymour duncan pickups

פיקאפ ההאמבאקר  SH-PG1 תוכנן במקור לספק את צורכי הסאונד הייחודיים והתובעניים של נגני הבלוז-רוק הטמפרמנטים של טקסס הדרומית. צלילו של פיקאפ זה מאופיין בסאונד עגול עם ססטיין ארוך במיוחד שיגרום למגבר שלכם לבקש תוספת על שעות נוספות. זהו פיקאפ בועט אך שומר מסורת, מצויד במגנטי Alinco II שעובדים בתיאום מושלם עם סלילים מחוזקים מבדרך כלל שיספקו טווח גבוה וחותך אך עם זאת מתוק ומלטף. התוצאה היא צליל חם עם תגובה מאוזנת ועוצמת יציאה ווינטאג’ית מחוזקת.

סגנונות נגינה ייעודיים

סאונד חם ומסורתי עם עוצמת יציאה יותר בועטת מפיקאפי הווינטג’ המוכרים. מתאים לכל טווח הסגנונות מבלוז חרישי, רוק קלאסי ועד להארד רוק. גיטרות בעלות גוון צליל גבוה ובהיר, אוהב במיוחד צווארי מייפל ואבוני ויכול לשבח ביצועים של גיטרות בעלות מבנה Chambered ורבע נפח.

ניתן להתקין זוג תואם של פיקאפי Pearly Gates גם בצוואר (Neck) וגם בגשר (Bridge), על מנת לשמור על אפיון צליל אחיד בסגנון טקסס.

לסאונד רך, מסורתי ו-PAFי יותר, ניתן להתקין את ה-Pearly Gates בגשר בשילוב מעודן עם 59′ Model / Seth Lover Model בצוואר. לסאונד נותן בראש ניתן להתקין את ה-Pearly Gates בצוואר ופיקאפ קילר יותר כדוגמת ה-DimeBucker / Duncan Distortion בגשר.

Seymour Duncan – Seth Lover Model™

white pickups

כפי שאופנהיימר הוא אבי האטום והאלוף ישראל טל הוא אבי טנק המרכבה כך גם מר Seth Lover הוא לא פחות מאשר אבי פיקאפ ה-Humbucker בעל היכולת לביטול רעשים. כאשר אתם רואים ברחבי האינטרנט את המונח PAF (Patent Applied For) הדבר מתייחס לפטנט של סט’ לובר. בשנות ה-50 עבד לובר כמהנדס במפעלי Gibson והתבקש על ידם למצוא פתרון טכני לבעיית הזמזום שמלווה את צלילו של פיקאפ ה-P-90 שהיה בשימוש רחב באותם הימים.

בשנת 1955, גיבסון פרצו לשוק עם הפיקאפ החדש שלהם ה-Humbucker ומאז טווח הצלילים והסגנונות עליהם חולשת הגיטרה התרחב הרבה מעבר למשוער. דבר אשר השפיע רבות על מהפכת הרוק אנד רול שעתידה הייתה להתרחש.

כארבעים שנה לאחר מכן, החברים למקצוע Seymour Duncan ו-Seth Lover איחדו כוחות על מנת ליצור שחזור אותנטי ומהימן של ההמצאה והעיצוב שהמציא לובר באמצע שנות ה-50. פיקאפ זה הוא ה-PAF, אין יותר PAF ממנו !

המונח PAF הוא ראשי התיבות Patent Applied For שהיו מודפסים באותיות זהב על מדבקה שחורה שהודבקה על גב כל פיקאפ האמבקר של גיבסון בשנות ה-50. במרוצת השנים המילה PAF קיבלה משמעות והפכה למונח מקצועי בעולם הגיטרות שמתאר פיקאפ האמבקר שמאופיין במבנה ובצליל מסורתי ווינטג’י כפי שהיה נהוג בתור הזהב של עולם הגיטרות.

ה-SH-55 נבנה על פי המתכון המדויק וחומרי הגלם הספציפיים בדיוק כפי שהוא נבנה לראשונה באמצע שנות ה-50. פיקאפ זה מצויד במגנט Alinco II וסלילים בעלי עוצמת יציאה חמה ומעודנת והוא אינו עובר תהליך אטימה ומילוי בווקס דבר אשר מאפשר היווצרות צליל ייחודי ומסורתי שמאפיין את סאונד ה-PAF הווינטג’י המפורסם.

סגנונות נגינה ייעודיים

פיקאפ זה מאופיין בסאונד קלאסי וחם ובצלילים בעלי חתך ברור ומודגש. מתאים לרוב הסגנונות הקלים מבלוז, ג’אז, קאנטרי ועד הארד רוק.

נגנים שמחפשים סאונד האמבקר סופר-קלאסי עם מאפיינים של גיטרות ווינטג’. אוהב במיוחד גיטרות בעלות גוון צליל צלול ובהיר, עובד באופן מיטבי עם צווארי מייפל ואבוני.

בגישה קלאסית מומלץ להתקין את ה-Seth Lover Model במיקום הגשר (Bridge) ובמיקום הצוואר (Neck). למי שמחפש לשלב בין סאונד קלאסי לסאונד יותר מכסח מומלץ להתקין את ה-Seth Lover Model במיקום הצוואר ופיקאפ יותר עוצמתי כדוגמת ה-JB Model / Duncan Distortion / DimeBucker במיקום הגשר.

Seymour Duncan – The Gus G. Fire Blackouts System

seymour duncan pickups

Gus G. הוא גיטריסט עילוי, שונה ומיוחד בסצנת המטאל העולמית. סגנון נגינתו מאופיין בריפים מדויקים ועוצמתיים ובקטעי סולו שכמעט ומציתים להבות על משטח האצבוע שלו וגורמים לשריגים להתחממות יתר. עם רזומה מרשים כזה קשה להתווכח, Gus G. ניגן בלהקות: Kamelot, Arch Enemy, Nightrage, Dream Evil, Mystic Prophecy, Firewind וגולת הכותרת היא היותו חבר בלהקה העוצמתית המלווה את Ozzy Osborne.

כאשר בחברת סימור דאנקן (Seymour Duncan) החליטו לתכנן פיקאפ במיוחד בשבילו הם עשו זאת מתוך הבנה שמדובר בנגן ייחודי שפיקאפים אקטיביים כפי שהכירו עד אז לא ב-100% מתאימים לו.

guitarist

מערכת הפיקאפים האקטיבית של Gus G., מורכבת מזוג פיקאפים פאסיביים בעלי אופי וחום שמשרתים את סגנון נגינתו, המחוברים לקדם-מגבר (Pre-Amp) מסדרת הפיקאפים האקטיביים – Blackouts. קדם-המגבר מקבל את האות האותנטי והחם של הפיקאפים הפאסיביים ומאפשר להם לפתוח מבערים ולדחוף את המגבר לקצה גבול היכולת שלו. הערכה של Gus G. מכילה בתוכה זוג פיקאפי האמבקר פאסיביים, קדם-מגבר איכותי מסדרת Blackout הפועל על בטרייה 9Volt (אינה כלולה) ואת כל רכיבי האלקטרוניקה הדרושים להתקנה בכל סוגי הגיטרות (בפורמט שני האמבקרים).

סגנונות נגינה ייעודיים

פיקאפים אלו מאופיינים בסאונד חם ועוצמתי למי שמחפש פיקאפים אקטיביים, אך רוצה לשמור על צליל אותנטי ולא מסונתז. מיועד לכל סגנונות הנגינה היותר כבדים, מרוק קלאסי, הארד רוק ועד מטאל לזרמיו השונים.

זוהי הערכה האולטימטיבית למי שרוצה להפוך את הגיטרה שלו לחיית טרף חסרת מעצורים ולמי שמחפש צליל אקטיבי, אך עם זאת לשמור על החום והנשמה של הגיטרה.

Seymour Duncan –Custom for Strat™ SSL-5

3 pickups

ה-SSL-5 הוא הגרסה החריפה והפיקנטית של ה-SSL-1 (Vintage for Strat), עם סלילים מחוזקים ומוטות מגנט Alnico V, זהו פיקאפ וינטאג’ קלאסי על סטרואידים. פיקאפ זה הוא המקביל של דגם ה-Texas Special של Fender, הפיקאפ שעשה היסטוריה בעולם הבלוז והבוגי ושירת בפטריוטיות ובנאמנות את אמני הבלוז של מדינות הדרום.

זהו סינגל עם צליל מתובל בטווח תדרי אמצע (Mid-Range) מפולפלים ומחוזקים עם ססטיין שלא נגמר ועם עוצמת יציאה שלא תישארו אדישים אליה. אשר יתבלנו מחוזקים ומוטות מגנט.

סגנונות נגינה ייעודיים

פיקאפ זה הוא פיקאפ טמפרמנטי ובועט כמו שפיקאפ בתיבול נוסח טקסס צריך להיות. מיועד לכל סגנונות הנגינה מפאנק ועד רוק קלאסי והארד רוק, עם הצטיינות מוכחת בסגנונות הבלוז השונים.

מתאים לכל מי שמחפש להוציא מהגיטרה שלו סאונד של סינגלים חזק ועוצמתי בעל טווח ביניים (Mid-Range) מודגש ועשיר ועם תדרים גבוהים דליקים במיוחד.

מתאים לנגנים בסגנון SRV (Stevie Ray Vaughan) מומלץ להתקין סט פיקאפים שלם של SSL-5, לשם אפיון בלוזיסטי אחיד.מתאים לנגנים קצת יותר עדינים מומלץ להתקין את ה-SSL-5 במיקום הגשר (Bridge) וזוג פיקאפים מדגם SSL-1 במיקום האמצע (Middle) ובמיקום הצוואר (Neck). מתאים לנגנים שרוצים להפוך את הגיטרה שלהם לגיטרת סינגלים היפראקטיבית ועצבנית במיוחד, מומלץ להתקין במיקום הגשר את דגם ה-SSL-3 (Hot for Strat) או SSL-4 (Quarter Pound for Strat) וזוג פיקאפים מדגם SSL-5 במיקום האמצע והצוואר.

Seymour Duncan – Quarter-Pound for Strat™ SSL-4

seymour duncan pickup

מדובר בסינגל חמוש ומסוכן, המספק עוצמת יציאה יותר חזקה מפי שניים מכל סינגל רגיל. ה-SSL-4 (Quarter-Pound for Strat) מצויד במוטות מגנטי Alnico V בעובי מוגדל של רבע-אינץ’ המייצרים שדה מגנטי רחב ומחוזק שבשילוב עם תוספת ליפוף משמעותית בסליל יוצרים פיקאפ סינגל שיש לו אפיון צליל ועוצמת יציאה הקרובים מאוד לפיקאפ P-90. טווח תדרי הביניים ותדרי הבס מחוזקים בצורה משמעותית וכך מסגלים לפיקאפ אופי סאונד חם, עמוק ובעל אפיון האמבקרי.

סגנונות נגינה ייעודיים

ייחודו של סינגל זה הוא עוצמת היציאה המחוזקת שלו באופן שממש מסוכן למשתמש (ראו הוזהרתם!). הסינגל מיועד לסגנונות הנגינה הכבדים יותר, רוק קלאסי, הארד רוק ועד למטאל וזרמיו השונים.

מתאים לכל מי שמעוניין להתקין בסטראט שלו פיקאפ גשר סופר עוצמתי אך עדיין לשמור על אפיון סאונד של סינגל ולא לעבור להאמבקר.עובד באופן אופטימלי עם גיטרות בעלות גוון צליל בהיר, חובב במיוחד צווארי מייפל ואבוני.

שילוב מעניין נוסף הוא להתקין את ה-SSL-4 במיקום הגשר (Bridge) ובמיקום הצוואר (Neck) ולעדן אותם במצבים 2 ו-4 עם פיקאפ אמצעי (Middle) מתון יותר כדוגמת ה-SSL-5 או ה-SSL-1 על מנת לקבל מגוון רחב יותר של צלילים ואפיונים לגיטרה אך בכל זאת לשמר את מצבי הצוואר והגשר חזקים, מידרייניג’יים ובועטים..

Seymour Duncan – Vintage for Strat™ SSL-1

seymour duncan pickup

רבותיי, ב-1954 זה קרה, מר. ליאו פנדר העניק לעולם את העיצוב החדש והגאוני שלו ה-Fender Stratocaster. ישנם רגעים בהיסטוריה שהאנשים שמולידים אותה לא מבינים עד כמה גדולה ומשמעותית התרומה שתרמו ומה גדול ומשמעותי הוא משק כנפי הפרפר. כבר למעלה מ- 60 שנה שהדגם האייקוני הזה משחק תפקיד מרכזי בתעשיית המוזיקה בפרט ובעולם הדימויים של התרבות המודרנית בכלל.

גם היום, 60 שנה אחרי ולאחר שעברה גלגולים רבים, דגם הסטראטוקסטר היה ונשאר אחד הדגמים המוצלחים והמצליחים מאז ומעולם אשר זכה ללא מעט פרסי עיצוב ואין ספור העתקות ודגמים שמבוססים עליו. זו אחת הגיטרות שזכו להכי הרבה הקלטות אולפן והופעות חיות וכשאנו חושבים על המילה “גיטרה חשמלית” רובנו רואים את דמות הסטראט לנגד עיננו.

בימיה המוקדמים צוידה הסטראט בשלושה “סינגלים” (Single-Coil Pickups) בעלי עוצמת יציאה מתונה וצליל בהיר וקריסטלי שהעניק לה את דימוי הפעמונים המפורסם. פיקאפ ה-SSL-1, הוא העתק מדויק של הפיקאפים שהותקנו על ה”סטראטים” הראשונות אי שם בשנות ה-50, הוא בנוי ממוטות העשויים ממגנט Alnico V וסליל המלופף במתינות לשם השגת עוצמת יציאה וינטאג’ית מעודנת עם צליל קריסטלי ופעמוני בדיוק כמו אז…

סגנונות נגינה ייעודית

פיקאפ זה הוא פיקאפ הסינגל הפופולרי ביותר בליין הסינגלים של סימור דאנקן והוא מתאים לכל מי שחפץ שהגיטרה שלו תישמע כמו פנדר סטראט אותנטית במיטבה. מיועד לכל סגנונות הנגינה, מבלוז עדין ועד לרוק כבד עם ביצועים ראויים לציון בטווח הרוק הקלאסי.

בפורמט הקלאסי, ניתן להתקין סט פיקאפים מאוזן של ה-“Vintage for Strat” כאשר פיקאפ הגשר יהיה בעל עוצמת יציאה יותר חזקה מהשניים האחרים ופיקאפ האמצע (Middle) יהיה בפורמט RWRP (Reversed Wound Reversed Polarity) לשם השגת ביטול רעשים במצבים 2 ו-4.

ניתן לשלב את ה-SSL-1 עם פיקאפ יותר עוצמתי כדוגמת ה-SSL-5 (Custom for Strat) במיקום הגשר על מנת להביא את הגיטרה למחוזות יותר רוקיסטים.

המלצה אישית, כאשר פיקאפ ה-SSL-1 מותקן במיקום האמצע (Middle), הוא מאזן ומתרבת את מיקום הגשר ומיקום הצוואר במצבים 2 ו-4 כאשר מתקינים במיקומים אלו פיקאפים חזקים כדוגמת ה-SSL-3 (Hot for Strat) במיקום הגשר וה-SSL-5 במיקום הצוואר.

Seymour Duncan – Hot Rails for Strat™ SHR-1

hot rails

זהו פיקאפ האמבקר במארז של פיקאפ סינגל שנולד מתוך הצורך לצייד גיטרות סינגלים בסגנון סטראט בהאמבקרים מבלי לבצע שינויים מרחיקי לכת במבנה הגיטרה. ה-SHR-1 הוא אחד ההאמבקרים העוצמתיים ביותר המיוצרים על ידי חברת Seymour Duncan. מצויד במגנטים קרמיים ושני להבי מתכת אשר יקלטו את אותות המיתרים לכל רוחב תנועת המיתרים גם כשמדובר במתיחות האכזריות ביותר.

פיקאפ זה ייקח את הסטראט שלכם למחוזות הרוקיסטים אליהם אתם נכספים ובנוסף, באופן טבעי ובשעה טובה אתם נפטרים מהזמזום הקלאסי של הסינגלים. זהו פיקאפ בעל מבנה ייחודי, האמבקר במארז של סינגל, התוצאה – פיקאפ עוצמתי ונטול רעשים עם רוחב קליטת קטע מיתרים צר כמו של סינגל שנותן לו את המיקוד והחדות שהסטראט כה מאופיינת בה, כך שתקבלו סטראט עצבנית במיוחד אך עדיין סטראט.

סגנונות נגינה ייעודיים

זהו פיקאפ האמבקר במארז של פיקאפ סינגל שנולד מתוך הצורך לצייד גיטרות סינגלים בסגנון סטראט בהאמבקרים מבלי לבצע שינויים מרחיקי לכת במבנה הגיטרה. ה-SHR-1 הוא אחד ההאמבקרים העוצמתיים ביותר המיוצרים על ידי חברת Seymour Duncan. מצויד במגנטים קרמיים ושני להבי מתכת אשר יקלטו את אותות המיתרים לכל רוחב תנועת המיתרים גם כשמדובר במתיחות האכזריות ביותר.

פיקאפ זה ייקח את הסטראט שלכם למחוזות הרוקיסטים אליהם אתם נכספים ובנוסף, באופן טבעי ובשעה טובה אתם נפטרים מהזמזום הקלאסי של הסינגלים.
זהו פיקאפ בעל מבנה ייחודי, האמבקר במארז של סינגל, התוצאה – פיקאפ עוצמתי ונטול רעשים עם רוחב קליטת קטע מיתרים צר כמו של סינגל שנותן לו את המיקוד והחדות שהסטראט כה מאופיינת בה, כך שתקבלו סטראט עצבנית במיוחד אך עדיין סטראט.

Seymour Duncan – Phat Cat™ SPH90

פיקאפ לבן

ה-Phat Cat הוא פיתוח יחסית חדש ומקורי בהחלט בליין המוצרים של Seymour Duncan, זהו פיקאפ P-90 במארז מתכת בממדים של האמבקר סטנדרטי. ניתן להתקינו בכל גיטרה בה מצויים פתחים או מסגרות המיועדות להאמבקרים.

למי מאיתנו שמחפשים לקבל סאונד פחות בוצי והרבה יותר ממוקד וצלול משל האמבקר סטנדרטי אך עם זאת, עם ביצים של בת יענה. פיקאפ זה הוא סינגל עוצמתי במיוחד ובעל נפח וצלילות ראויים לציון, איתו תוכלו להוציא צלילי Clean כפי שלא הכרתם לפני. מצויד במגנטי Alnico II וסליל המלופף ברוחב לב לצורך עוצמת יציאה חזקה אך רכה וממוקדת.

סגנונות נגינה ייעודיים

צלילו של ה-Phat Cat הוא חידוש מרענן לכל מי שעד עכשיו חווה סאונד סטנדרטי של סינגלים או האמבקרים.
מיועד לכל קשת הסגנונות, מבלוז, ג’אז, פאנק ועד רוק ורוק כבד.

בעיניי זהו אחד השדרוגים המקוריים ביותר בו תוכלו לצייד את הגיטרה שלכם, לא תאמינו איך הלס פול שלכם תישמע עם אחד כזה במיקום הצוואר (Neck), חידוש מרענן בהחלט.
פיקאפ זה מספק צלילי Clean ו-Overdrive כפי שלא חוויתם עד כה, עם מאפיינים כל-כך שונים וטובים ממה שאנו רגילים לשמוע בדרך כלל.

לשילוב P-90 קלאסי בסגנון תחילת שנות ה-50 מומלץ להתקין סט של Phat Cat גם במיקום הצוואר (Neck) וגם במיקום הגשר (Bridge). גרסת מיקום הצוואר מגיעה בפורמט RW/RP לשם ביטול רעשים בעבודה עם פיקאפ סינגל נוסף.
שילוב מדהים הוא להתקין במיקום הגשר פיקאפ PAF קלאסי כדוגמת Seth Lover Model ובמיקום הצוואר את ה-Phat Cat וכך להרחיב את קשת הסגנונות והצלילים שהגיטרה שלכם תוכל לספק.

איכות, אמינות ואחריות

מרכז הגיטרות שלי מציע לכם שירות מקצועי ושקט נפשי
בהתקנת סט פיקאפים במרכז הגיטרות של אבי גיל, תיהנו משירות וביצוע בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובנוסף תקבלו אחריות לשנה על הפיקאפים החדשים שלכם.

תהליך התקנת הפיקאפים מבוצע בסביבת עבודה אשר מכבדת, מגנה ושומרת על הגיטרה וגימורה. ההתקנה נעשית תוך שימוש בציוד, בטכנולוגיה ובחומרים האיכותיים ביותר שניתן למצוא כיום בתעשיית האלקטרוניקה, אשר עומדים בקנה אחד ומכבדים את הרף הגבוה של חברה איכותית כמו ®Seymour Duncan.

צרו עמי קשר וביחד נצא למסע החיפוש אחר הצליל עליו תמיד חלמתם…

אנו מאחלים לכם גלישה נעימה ומהנה.
נשמח לשמוע מכם הערות והארות בכל דבר ועניין.
צרו קשר בכל נושא שמעסיק אתכם ונשמח לעמוד לשירותכם.

בואו לבקר.
מרכז הגיטרות של אבי גיל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *