האם אתם מבצעים ליטוש/דיוק סריגים ובאילו מקרים הדבר מומלץ?

בשיחות מקצועיות שאנו מקיימים עם נגנים, פעמים רבות אנו נתקלים בתפיסה מוטעית מהיסוד על פיה נגנים רבים הורגלו לחשוב על תהליך ליטוש הסריגים כתהליך שמשדרג או משביח את הגיטרה או את הסטאפ שלהם. חשוב לנו להדריך אתכם ולציין שאסור שתהליכי ליטוש ודיוק סריגים יבוצעו שלא לצורך ובטח שאין להציגם כמהות שמשדרגת את הגיטרה, אלא כהכרח לפתור בעיה (אך ורק במידה והיא קיימת) של חוסר דיוק שיכול להתקיים בין גובהי הסריגים.
הפעולות המבוצעות במסגרת עבודת דיוק סריגים חייבות לשמור כמה שאפשר על גובה הסריג המקורי על ידי “גילוח” אך ורק של שיאי גובה הסריגים שמפריעים לנגינה ולא לפגום במסת הסריג ובפלייאביליות הכללית של הגיטרה.
בשוק הגיטרות הישראלי, תהליך זה מוצג פעמים רבות מדי באופן מוטעה ומטעה כ”שיפור” הגיטרה. תהליך זה, כאשר הוא מבוצע בתנאים ובמיומנויות הלא נכונות יוצר מצב אבסורדי בו הנגן משלם יותר כסף על עבודה ומקבל את הגיטרה  עם הרבה פחות גובה סריג ומכך הרבה פחות גריפ ופלייאביליות. יכול להיות שהסריגים יהיו מאופסים, אך בתמונה הגדולה הנגינה עלולה להפוך לבלתי נסבלת.
לסיכום, נאמר לכם שלא משנה מה, אל תרוצו ללטש את הסריגים של הגיטרה שלכם מבלי שבאמת הבנתם על מה ולמה הדבר הוצע ובאילו תנאים וטכניקות הדבר מבוצע.
כנסו למאמר הבא ולימדו יותר על הנושא

האם ניתן לבצע טיפול סטאפ לגיטרה קלאסית או לגיטרה אקוסטית?

כמובן, זהו עניין שבשגרה כאן אצלנו בסדנה ואנו מבצעים זאת ברמות הגבוהות ביותר.
התהליכים בטיפול בגיטרות קלאסיות ובכלים אקוסטיים שונים במהותם ובאופי העבודה בהשוואה לטיפול בכלים חשמליים. טיפול בכלי נגינה אקוסטיים מצריך מומחיות וניסיון הרבה יותר רחבים.
כתבנו מאמר מפורט מאוד שמקיף את הנושא – לחץ כאן.

כמה זמן לוקח לך לבצע טיפול רחב היקף וסטאפ?

טיפול רחב היקף וסטאפ מבוצע בשני מהלכים עיקריים ומתפרס לכל הפחות על פני יומיים. קראו עוד ובאופן מקיף על טיפול רחב היקף וסטאפ

אילו חברות של מיתרים אתם מחזיקים במלאי הסדנה?

קולקציית המיתרים שלנו נבחנה ונבחרה בקפידה. החברות אותן אנו מחזיקים באופן שוטף הן Elixir, D’Addario, Optima.
בכל המידות המתחים והסוגים ולכל סוגי הגיטרות.

האם אוכל לספק לך סט מיתרים משלי?

כן, כל עוד הוא חדש, תקין ולא יפחית מאיכות העבודה אותה אנו עומדים לבצע.

איך אדע באיזה עובי מיתרים כדאי לי לבחור ובאיזו חברה?

זה בדיוק מסוג הדברים שעוסקים בטעם ובריח, ואין דבר שהוא נכון לכל הנגנים.
כמו דברים רבים בתחום הגיטרות ובכלל, מומלץ בחום להיות אקספרימנטליים ולנסות חברות ועוביים שונים ועל ידי כך לפתח את האינדיקציה ואת הטעם האישי שלכם- אם לא תטעמו לא תדעו.
במידה ואתם חסרי ניסיון בנושא, מומלץ להתחיל את ההתנסות האישית שלכם במידות הסטנדרטיות והיותר קלות לנגינה. לצורך העניין 0.10-0.47 בגיטרות אקוסטיות, 0.9-0.42 או 0.9-0.46 בגיטרות חשמליות ו0.40-100 בגיטרות בס ומכאן במידה ותרגישו שאתם צריכים ויכולים, תוכלו תמיד לעלות למידות עבות יותר, על פי הצורך.
בכל מקרה אתם לא לבד, ואנו נרתום יותר מעשרים שנה של ניסיון כדי לעזור לכם לבחור את הבחירה שתהיה הכי נכונה לכם ולצליל ולתחושה שאתם מחפשים.

איך מתבצע תהליך הערכת העבודה והצעת המחיר?

הערכת העבודה והצעת המחיר שמוגשת לאישור הלקוח היא פועל יוצא של תיאום הציפיות המקדים שמתבצע כאשר הלקוח מוסר את הגיטרה לבדיקת הסדנה. הפרמטרים שנבחנים הם מספר שעות העבודה הדרושות, החומרים, החלפים והשדרוגים שהלקוח מבקש.
בכל מקרה אנו לא נבצע כל פעולה מבלי שהלקוח אישר את הצעת המחיר בכתב.
אצלנו אין הפתעות!!!

האם במסגרת טיפול סטאפ חייבים להחליף סט מיתרים?

באופן כללי כן!
ישנם מקרים, בעיקר בטיפול בגיטרות בס, בהם אין כל מניעה להשתמש במיתרים הקיימים במידה והם במצב טוב וזה מה שהלקוח מבקש. בגיטרות חשמליות, אקוסטיות וקלאסיות הרבה יותר קשה לפרק ולהתקין מיתרים קיימים שוב ושוב, ועצם הפירוק וההרכבה החוזרים שיכולים לקרות לא מעט במהלך הטיפול יכולים לקלקל את סט המיתרים. בנוסף, ברוב המקרים סט מיתרים שהוא לא חדש מהשקית לא יתן את הרפרנס המדויק ביותר לביצוע כיוונים חשובים בתהליך הסטאפ (לדוגמה: כיוון אוקטבות).
מה שבדרך כלל אנו ממליצים הוא כן להתקין סט מיתרים חדש, אך במידה והלקוח מעוניין, אנו נפרק ונארוז יפה את המיתרים הקיימים לשימושו של הלקוח כמיתרי ספייר או להתקנה על כלי אחר שלו. בכל מקרה, היות וכל העניין של טיפול רחב היקף וסטאפ מתעסק בהעלאת רמת ביצועי הגיטרה למקסימום, השכל הישר אומר שלא כדאי לחסוך דווקא בסט המיתרים היות והם מפתח חשוב לביצועי הגיטרה.

האם חייבים לבצע טיפול סטאפ?

כל הנושא של נגינת גיטרה באופן כללי, הוא לא עניין של חיים ומוות כך שכל ניסיון להציג איזשהו עניין כחובה הוא הגזמה. לא חייבים לבצע טיפול סטאפ, כמו שלא חייבים לצאת לחופשה פעם בשנה, אך ללא ספק זה מאוד כדאי, וזה יכול לעשות לכם טוב. כל העניין בחווית הנגינה בגיטרה הוא הכיף והתענוג שאתם חווים כנגנים בשעת הנגינה וזה בדיוק מה שטיפול הסטאפ ושאר שירותי הסדנה שלנו באים למקסם.
כמובן שישנם מקרים בהם גיטרות יכולות להימצא במצבים טכניים ו/או גיאומטרים שאם לא יטופלו בהקדם האפשרי, הם יכולים להחמיר ואף לפגום בגיטרה בצורה שיכולה להיות בעייתית. במקרים אלו, על מנת לחסוך לכם כסף עתידי על תיקונים וטיפולים שיהיו יותר יקרים, נמליץ לכם לבצע טיפול שיהיה בבחינת רפואה מונעת שימנע מנזק עתידי להגרם או יפחית את רמת החומרה שלו. בכל מקרה שלא יהיה, אנחנו תמיד נעמוד בעמדת הממליצים ולעולם לא נגיד או נרמוז שאתם ‘חייבים’ לעשות משהו אחרת סוף העולם יגיע.

האם יתכן שבגיטרה חדשה יהיו אי דיוקים בעבודת הסריגים?

בהחלט! (זה קורה במשפחות הכי טובות)
כמובן שהדבר נפוץ יותר ככל שמחיר הגיטרה יותר נמוך, אך גם בגיטרות יקרות ולא מדויקות כבר נתקלנו. מה שהופך גיטרה לזולה יותר הוא לא בהכרח השימוש בחומרים הפחות מושקעים או באבזור הפחות יוקרתי, אלא בעיקר חיסכון בזמן הייצור ושעות העובדים במפעל. אלו הם שני הפרמטרים שהכי כואבים ליצרן בכיס והחיסכון בהם משפיע רבות על איכות הגיטרה. ככל שמחיר המטרה של הגיטרה נמוך יותר, תהליך הייצור יהיה יותר מהיר ופחות קפדני ומכאן הדרך לאי דיוקים היא מאוד קצרה.
ברוב המקרים ניתן לפתור את הבעיות ולדייק את עבודת הסריגים ובמקרים כאלו, תהליך הסטאפ הופך להיות למעשה שלב נוסף ואחרון בגימור הייצור של הגיטרה.

הגיטרה שלי היא לא גיטרה יקרה, האם שווה לי להשקיע בה טיפול סטאפ?

כל מקרה נבחן לגופו.
כאשר אתם משקיעים סכום כסף בטיפול בגיטרה בכל רמה אתם לא משלמים שוב על הגיטרה מחדש אלא על החווייה הטובה והכיף שתקבלו ממנה לאחר הטיפול כך שהקשר בין העלות המקורית של הגיטרה לעלות הטיפול הוא קשר מלאכותי בהחלט. בכל מקרה אחד הדברים הכי חשובים שאני בוחן לפני תחילת הטיפול הוא את עניין הכדאיות של ביצוע הטיפול מלכתחילה. חלק נכבד מהמקצועיות ומהניסיון שלי מוקדשים כדי לזהות את המקרים בהם רמה סבירה של השקעה לא תתן ללקוח את הערך המוסף ואת חוויית הנגינה שהוא מחפש ובמקרים אלו לא אחת אני ממליץ שלא להשקיע כסף בגיטרה. מנגד לא מעט פעמים העלות המקורית הלא יקרה של גיטרה מסויימת לא אומרת כלום על החווייה הטובה שניתן להוציא ממנה ובמקרים כאלה אין כל מניעה לטפל בכלי ולהוציא ממנו את המיטב ועוד יותר.

האם סטאפ הוא דבר אחיד? או שהוא מותאם באופן אישי לכל נגן ונגן?

סטאפ בהגדרתו הוא מצב טכני שמותאם לנגן מסוים- זו כל מהות הטיפול. בוודאי שיש לי מתכון סודי לסטאפ אותו המון נגנים אוהבים כבר שנים, אך באופן שגרתי אני עושה אינסוף התאמות אישיות על מנת להגיע לסוויט ספוט של נגן ספציפי.
בתחילת התהליך, מבוצע תיאום ציפיות מדוקדק עם הלקוח, בו הוא מתאר בפניי את חווית הנגינה שהוא מחפש ולשם אני מכוון את כל המהלכים. מטרות הסטאפ הן לא לכוון צוואר או לשנות גובה אקשן- אלו הן רק דרכי הפעולה. מטרת הסטאפ המובהקת היא שביעות רצונו של הנגן העומד מולי. שביעות רצון וחווית נגינה אופטימלית הן הסחורות אותן אנו מספקים במרכז הגיטרות של אבי גיל.

למה גיטרות חדשות מגיעות באקשן יחסית גבוה?

גיטרות מגיעות מהמפעלים באקשן יחסית גבוה מכמה סיבות:

  • תהליך הסטאפ הסופי שרוב הגיטרות עוברות בטרם צאתן את המפעל הוא תהליך אשר מבוצע ברזולוציה נמוכה. מטרתו להביא את הגיטרה למצב נגינה טוב אך לא בהכרח לדייק ולדקדק את הסטאפ עד הרמות המוגמרות ביותר, כפי שרוב הנגנים בסופו של דבר דורשים בפועל. הדבר מבוצע על מנת לחסוך זמן ייצור יקר וחוסר יכולת מצד המפעלים לעמוד בכמויות ייצור אדירות אל מול טיפול סטאפ פרטני ומושקע לכל גיטרה וגיטרה.
  • סיבה נוספת אשר משפיעה לא פחות היא העובדה שמרגע סיום תהליך הסטאפ במפעל ועד הגעתה של הגיטרה לידי הלקוח, הגיטרה עוברת טיסות, טלטלות, משלוחים, טעינה, פריקה ועוד אי אלו פעולות הובלה ברחבי הגלובוס שללא ספק לא תורמות לשימור מצב הסטאפ אשר נקבע בתום תהליך הייצור במפעל.
  • יצרני הגיטרות מכל הסוגים והמינים, מבלי חס וחלילה להשמיץ אף אחד מהם ספציפית, מראש מגדירים את נתוני הסטאפ שלהם Setup) (specs לגובה אקשן (Action) די גבוה. רוב הנגנים ללא ספק יבקשו מהחנות בה הם רכשו את הגיטרה, או ממתקן הגיטרות שלהם להנמיך בעבורם את האקשן (Action) שנקבע במפעל. הסיבה שבגללה הסטאפ ספקס של המפעלים לא תואם את דרישות הלקוח נובעת מהרצון של המפעלים לספק את הגיטרה בגובה מיתרים מספיק גבוה, כך שגם אם יש אי אלו דיוקים בייצור, גובה המיתרים ‘יטשטש’ אותם ולא ייתן להם לבוא לידי ביטוי במעמד הקנייה בחנות.

כמו כל מערכת, גם את הגיטרה בוחנים בקצוות מהלך. לכן, במידה וישנם אי דיוקים בבניית או ייצור הגיטרה, הם יתגלו במהלך הסטאפ הראשון בזמן כיוון הצוואר והנמכת המיתרים. זו אחת הסיבות שכדאי בכל מקרה להכניס את הגיטרה לטיפול הסטאפ הראשון, מוקדם ככל האפשר ובסמוך לזמן הרכישה, כאשר הגיטרה עדיין במסגרת אחריות ובמקרים קיצוניים ניתן עוד יהיה להחליפה במידה ותתגלה תקלה או חוסר דיוק מבני אקוטי שמגדיר את הגיטרה כפגומה (כבר קרו מקרים מעולם).

הגיטרה שלי נחנקת במתיחות (Bends), מה יכולה להיות הבעיה?

ראשית, מדובר בבעיה די שכיחה שיכולה לקרות עקב מספר סיבות או שילוב ביניהן:
1. הסיבה הנפוצה ביותר היא – גובה מיתרים נמוך מדי שלא נותן למיתר מספיק מרווח פעולה לרטוט מעל הסריגים שנמצאים אחרי התו אותו אנו מותחים. בעיה זו ניתן לפתור בקלות ע”י טיפול סטאפ בסיסי בו נכוון את גובה המיתרים בצורה אידאלית כך שתישמר גם קלות הנגינה וגם תוכל ליהנות ממיתרים מנגנים ולא חסומים בזמן פעולת המתיחות.

2. סיבה נוספת יכולה להיות חוסר דיוק בהתקנת ובאיפוס הסריגים – במקרה זה, גם כאשר נכוון את גובה המיתרים לגובה הנכון מבחינה טכנית, עדיין יהיו בנמצא תווים שנחסמים במתיחות. במקרה מסוג זה, כתנאי הכרחי לביצוע טיפול סטאפ אידאלי, תחילה עליי כבעל מקצוע לדייק ולאפס את גובהי הסריגים לגובה ורדיוס אחידים ע”י ביצוע פעולה הנקראת ליטוש סריגים.
פעולה זו תסיר את המכשולים העומדים בדרכו של המיתר בזמן שהוא רוטט ובכך תמנע את הזמזום או את היחנקות המיתר בזמן הנגינה בכלל ובזמן ביצוע מתיחות בפרט.

3. בגיטרות בעלות סגנון בנייה ישן יותר כדוגמת ה-Fender re issue ודומותיה ניתן למצוא משטחי אצבוע וסריגים שרמת הקימור שלהם (רדיוס) היא יחסית דרסטית. בדרך כלל מידות הרדיוס בגיטרות אלו נעות בטווח של בין 7¼ אינצ’ בגיטרות הוינטג’ הישנות ל-9½ אינצ’ בגיטרות הפנדר היותר המודרניות.
רמת הקימור של משטח האצבוע והסריגים קובעת באופן מכריע את רמת רעשי החיכוך והלוואי שמייצרת הגיטרה בשעת הנגינה ובנוסף את מידת ההיחנקות של המיתרים בשעת פעולת המתיחות.
בזמן ביצוע טיפול הסטאפ בגיטרות מעין אלה יש לקחת בחשבון ולהתייחס למידת רדיוס הצוואר בשעת כיוון גובה המיתרים, כך שנוכל להביא את חווית הנגינה למצב של מינימום רעשי רקע ומינימום היחנקות של מיתרים במתיחות.

במה תהיה שונה חווית הנגינה על הגיטרה שלי לאחר טיפול הסטאפ?

מנקודת המבט שלנו כגיטריסטים, סטאפ הוא תהליך בו הטכנאי מבצע סדרת כיוונים של המכלולים השונים בגיטרה.
הטיפול מכייל את הגיטרה ומביאה למצב נגינה אופטימאלי לפי התחשבות בצרכיו של נגן מסוים,
על ידי התייחסות וטיפול בשלושה פרמטרים עיקריים בהם חווית הנגינה בגיטרה נמדדת:
1. Playability – מצב טכני שבו הגיטרה תהא הכי נוחה וקלה לנגינה, לפי צרכיו של הנגן.
2. Sound Quality – מצב טכני שבו הגיטרה תשמיע ותפיק את הצלילים באופן הכי חד, מדויק ואיכותי.
3. Look & Feel – באמצעות סדרת ניקיונות חידוש ופוליש הגיטרה תובא למצב שבו היא תראה ותרגיש חדשה ונעימה.
בסופו של התהליך, לאחר ששלושת האלמנטים האלה קיבלו טיפול ראוי ונכון –
הגיטרה תגיע לרמת הביצועים המקסימאלית שלה והנגן יהיה שמח ושבע רצון.
לאחר הטיפול אתה תקבל את הגיטרה שלך כפי שאתה מכיר אותה, אך עם ביצועים וחווית נגינה נוחה ונעימה שעדיין לא זכית לראות מהכלי שאתה כל-כך מכיר.
(לקוח מהמאמר “מה זה סטאפ? ומה מתבצע במהלכו?“)

הגיטרה שלי מזמזמת רק במיתרים הפתוחים, מה יכולה להיות הבעיה?

עשויות להיות מספר סיבות לזמזום במיתרים פתוחים:
במקרה הקלאסי והשכיח ביותר מדובר בגשר עליון (Nut) נמוך מדי שלא מייצר מרווח תנועה גדול מספיק לפעולת רטט המיתרים, בחלק מהמיתרים, או בכולם.
בזמן בניית הגשר העליון יש לקבוע את גובהו של כל מיתר באופן נפרד מעל לשיא הגובה של הסריג הראשון כך שבזמן רטט המיתר, הוא לא יתנגש בו, יחבוט בו או יזמזם עליו.
סיבה נוספת, שמייצרת סוג אחר של זמזום, המזכיר צליל של סיטאר או סתם רשרוש מרגיז כאשר מנגנים מיתר פתוח, יכולה לקרות עקב כך שחריצי הגשר העליון לא מעוצבים באופן אידאלי. הם לא מסוגלים לתמוך ולהוביל נכון את המיתר שהם מכילים, על כן הם גורמים לו להישמע כמיתר בעל צליל לא טבעי ולא נכון. בעיה זו יכולה לנבוע גם מאי דיוקים במבנה האוכפים של הגשר התחתון ולכן, צריך לאבחן במדויק את מקור הבעיה לפני שניגשים לטפל בה.

הגיטרה שלי מזמזמת בסריגים מסוימים במיתרים מסוימים, מה יכולה להיות הבעיה?

ראשית חשוב להזכיר ולציין שהגיטרה בסופו של דבר היא כלי נגינה מכני, לכן רעש עבודה וחיכוך ברמה מסוימת, הנובעים מרטט המיתרים על הסריגים הם טבעיים.
מצב של זמזומים כפגם מתאר מקרים בהם רעש העבודה הוא רעש לוואי לא סביר המפריע למהלך הנגינה התקין ומוציא את הנגן מכליו.
תופעת הזמזומים יכולה לנבוע מכמה גורמים, ביניהם אי דיוקים במבנה הצוואר, חוסר דיוק בהתקנת הסריגים, רמת השחיקה של הסריגים או במקרים פשוטים יותר כשמדובר במצב של סטאפ לא אידיאלי אותו ניתן לשפר בקלות יחסית.
בכל מקרה הגיטרה צריכה לעבור בדיקה מסודרת שבמהלכה אאבחן בעבורך את מקור הבעיה ומהן הדרכים איתן ניתן לתקן את המצב לשביעות רצונך.

הגיטרה שלי מרגישה קשה, קשה לי נורא ללחוץ על המיתרים ואני לא מסוגל לנגן עלייה יותר מ5 דקות רצוף, מה הבעיה?

על מנת שגיטרה תענה על ההגדרה “גיטרה” לא מספיק שיהיו בנמצא גוף, צוואר ומיתרים.
האינטראקציה הנכונה והדיוק שבשילוב הרכיבים הללו הם אלו שמייצרים את חווית הנגינה הטובה והם אלו שהופכים את האלמנטים הפיזיים מהם בנויה הגיטרה לכדי כלי נגינה מוגמר שכיף ונעים לנגן בו.
לכן, אם הגיטרה שלך קשה לנגינה והחוויה של לנגן בה היא לא נעימה עד כדי-כך שאתה לא מצליח להתרכז במוזיקה עצמה אלא בקשיים הטכניים שמלווים אותה, תדע שהדבר הוא לא גזירה משמיים וברוב המקרים ניתן לשפר באופן משמעותי את איכות חוויית הנגינה, גם אם הגיטרה שלך היא לא גיטרה יקרה במיוחד.
אני יותר ממזמין אותך להיכנס אליי לסדנה ולקבל אבחנה מדויקת של הבעיה ומהן הפעולות אותן ניתן לעשות כדי לשפר את המצב ולשדרג את הגיטרה שלך כך שתוכל ליהנות ממנה במיטבה.

איך אני יודע אם אני צריך טיפול סטאפ?

עד לפני כ-25 שנה אנשים ניגנו על מה שיש ולא הייתה מודעות רבה לכך שניתן לשפר את ביצועי הגיטרה ולהביא אותה למקומות הכי טובים שלה.
עם ההתקדמות הטכנולוגית בעולם, הניסיון שצברה תעשיית הגיטרות ודרישות הנגנים העלו את איכות המוצרים של תעשיית הגיטרות והושם הדגש על ייצור גיטרות יותר נוחות ומדויקות.
בימינו ישנה מודעות רבה לעניין נוחות הנגינה ואיכות החוויה שניתן להוציא מהגיטרות שלנו.
ב-99.9% מהמקרים גם אם אתה כבר רגיל לגיטרה שלך, תדע שאפשר לשפרה ולהביא אותה למקומות טובים בהרבה ממה שאתה מכיר ובהתאמה גם את מידת ההנאה שלך מעצם הנגינה.
במקרים קיצוניים אך לא נדירים במיוחד, כשהגיטרה שלך נמצאת במצב אשר לא מניח את הדעת, אין סיכוי שלא תדע שאתה צריך טיפול סטאפ. אם אתה לא יכול לנגן על הגיטרה וחווית הנגינה בלתי נסבלת ומלווה בכאבי ידיים לא סבירים – אין צורך במומחה בתחום הגיטרות כדי להבין שהגיטרה שלך זקוקה לטיפול רחב היקף וסטאפ.

מה עליי לעשות כדי לקבל הצעת מחיר לטיפול, תיקון או שדרוג הגיטרה שלי?

על מנת לקבל הצעת מחיר לצורך טיפול, תיקון או שדרוג של גיטרה על הלקוח להפקיד את הגיטרה לבדיקת מעבדה מסודרת בסדנה בנתניה או באחת מנקודות האיסוף והמסירה בארץ.
הפקדת גיטרה לצורך בדיקה כרוכה בתשלום של דמי בדיקה-מקדמה, על סך 150 ₪ כולל מע”מ.
דמי הבדיקה – מקדמה, מהווים את התשלום עבור הבדיקה והצעת המחיר ולבסוף הם מקוזזים מעלותה הסופית הכוללת של העבודה כפי שאושרה על ידי הלקוח.
תוצאות הבדיקה והצעת המחיר יוגשו ללקוח בטווח זמן של עד יום עסקים אחד מרגע הפקדת הגיטרה לבדיקה והצעת מחיר.
הצעת המחיר ודמי הבדיקה תקפות 3 חודשים מיום הפקדת הגיטרה.

על מה מתבססת הצעת המחיר שניתנת?

הצעת המחיר שתוגש ללקוח מתבססת על הערכת כמות שעות העבודה הדרושות לטיפול במקרה, מורכבות העבודה, החומרים הדרושים לביצוע העבודה והחלפים הדרושים במידת הצורך.

האם מוגשת הצעת מחיר לפני תחילת הטיפול?

כמובן! תאום ציפיות הוא אחד הדברים הכי חשובים בתהליך. בעניין זה אנחנו מאוד מחמירים ואצלנו אין הפתעות או אי הבנות. כל תיקון טיפול או שדרוג שמבוצע בסדנת הגיטרות שלנו, עובר את אישורו המלא של הלקוח, בכתב על בסיס תכתובת הודעות במייל, לאחר מילוי שאלון העדפות מצד הלקוח.
הצעת המחיר תפרט גם את פרטי העבודה והיקפה, גם את פירוט החלפים, סוג ועובי המיתרים שהלקוח מעדיף וגם את עלותה הכוללת של העבודה.
ביצוע העבודה יצא אל הפועל אך ורק לאחר תאום ציפיות מלא וסיכום הפרטים עם הלקוח ולאחר אישורו המלא כאמור בכתב.

מה בנוגע להערכת כדאיות התיקון?

לפחות 50% מהפעילות המקצועית של הסדנה עוסקת לא רק במה כן עושים, אלא גם במה לא עושים, עד כמה כדאי לעשות ובמה הכי נכון ושווה להשקיע זמן, מאמץ וכסף. במסגרת הבדיקה והצעת המחיר אחד הפרמטרים החשובים ביותר שנבחנים הוא הערכת כדאיות התיקון.
חלק מהתפקיד המקצועי שלנו כבעלי מקצוע רציניים, הוא להדריך את הלקוח לגבי כדאיות התיקון ומה היא נקודת ההשקעה הנכונה והטובה ביותר עבורו בעניין התמורה לכסף – value for money.
לא מעט פעמים אנו מוצאים את עצמנו עושים מאמצים כדי לשכנע לקוח להוט ונלהב, דווקא שלא להשקיע סכומי כסף על תיקון או שדרוג שהוא להוט לגביו בעוד שאנו מאמינים מניסיוננו שהוא לא ייתן ללקוח את התוצאה עליה הוא מפנטז, לא יהיה בו ערך מוסף ולבסוף, הוא גם לא ישביע את רצונו כפי שהוא חושב.
יותר מכל אכפת לנו מאיכות התוצאה הסופית ומשביעות רצונו של הלקוח בטווח הרחוק. מקצועיות, יושרה והגינות הם הערכים שמובילים אותנו בכל צעד ושעל ובכל סיטואציה מקצועית בה אנו נתקלים ביום יום.

איזה מסמך אקבל בשעת הפקדת הגיטרה שלי לצורך בדיקה והצעת מחיר?

הפקדת הגיטרה לצורך בדיקת מעבדה והצעת מחיר, מבוצעת על גבי טופס הפקדה מסודר בו מפורטים פרטי הלקוח, פרטי הגיטרה, מהות הפנייה והטיפול ובקשות הלקוח. טופס ההפקדה משודך למסמך אמנת השירות שלנו, בו מפורטים בשקיפות ובבהירות הדרך שבה אנו משרתים את לקוחותינו והאופן שבו מבוצעים הדברים. בנוסף, תצורף החשבונית מס – קבלה של תשלום דמי הבדיקה – מקדמה.

כמה עולה סטאפ? או האם יש מחיר אחיד (Fixed Price) לטיפול בגיטרות?

אין ולא יכול להיות מחיר אחיד – Fixed Price לטיפול בגיטרות. תמחור מראש במחיר אחיד לטיפול ותיקון גיטרות היא שיטה לא מקצועית, שמתעלמת ממורכבות העניין ובטח שלא הוגנת כלפי הלקוחות. זו הסיבה שכל גיטרה וגיטרה שמגיעה אלינו לסדנה עוברת הליך של בדיקה והערכת מחיר מדויקת ,שהיא ספציפית ונכונה רק לה. עבודות טיפול, תיקון ושדרוג של גיטרות יכולות להתבצע בהרבה רמות ובהרבה היקפים של השקעה. כל עבודה נבחנת ומתומחרת לגופה לפי הצורך בשטח ועל פי מסגרת התקציב של הלקוח ולכן, גם המחיר חייב להיות דינמי ולהיות מותאם באופן הוגן ונכון לכל מצב ולכל סיטואציה. הצהרת מחיר אחיד מנסה לטעון שכל העבודות הן ברמת מורכבות אחידה או בהיקף אחיד והדבר הוא במרחק שנות אור מהמציאות בשטח, שהיא הרבה יותר מורכבת ומגוונת. פעמים רבות שואלים אותי “כמה עולה טיפול בגיטרה?”, זה כמו לשאול “כמה עולה נסיעה?”, השאלה היא לאן ומאיפה? מנתניה לתל אביב? מנתניה לאילת? או אולי מנתניה ל-L.A ? או אולי בכלל לקוטב הצפוני?!. כל נסיעה ומחירה. כך כל טיפול, תיקון או שדרוג גיטרה והדרך והעלויות שהוא מצריך.
בכל מקרה, לאחר בדיקה מסודרת של הגיטרה אנו משוחחים עם הלקוח ומסבירים לו את המצב הנוכחי של הגיטרה ומהן הפעולות המקצועיות והאלטרנטיבות שמומלצות על ידינו. מכאן ואילך הג’ויסטיק נמצא תמיד בידיים של הלקוח ובסופו של דבר בדיאלוג בינינו הוא זה שיחליט מה מתאים לו לעשות וכמה כסף מתאים לו להוציא. חשוב לציין, שמתוקף היותנו סדנת גיטרות מקצועית, אנו תמיד נציע לכם את האופציה הטובה והמקצועית ביותר להשקעה בכלי הנגינה שלכם, ללא כל קשר לעניין העלות. בין אם זה עולה יותר או פחות ממה שחשבתם להשקיע, אנו תמיד נציע אך ורק את הטוב ביותר עבור הגיטרה שלכם וחוויית הנגינה שהיא לבסוף תספק. זו היא המהות שלנו כגוף מקצועי שעוסק באיכויות ולא רק בפונקציונליות. חשוב לזכור, כי תמיד ולא משנה מה, ביצוע העבודה מותנה באישורכם המלא כלקוחותינו.

מתי משלמים? לפני או אחרי הטיפול?

קצת לפני ואת ההפרש אחרי. בזמן הפקדת הגיטרה לבדיקה ולהצעת מחיר משלמים דמי הבדיקה-מקדמה על סך 150 ש”ח. ביום איסוף הגיטרה, לאחר שהעבודה הסתיימה מבצעים את גמר החשבון ואז משלימים את סכום ההפרש לתשלום. בכל מקרה דמי הבדיקה מהווים חלק מסכום העסקה הכולל שהוצע על ידינו ואושר על ידכם.

האם ניתן לשלם בכל סוגי כרטיסי האשראי?

בוודאי, אנו מכבדים את כל סוגי הכרטיסים.

האם ניתן לחלק את עסקת האשראי לתשלומים?

ניתן לחלק כל עסקת אשראי עד 3 תשלומים ללא ריבית.

רכיבי האלקטרוניקה בגיטרה שלי עושים רעשים וניתוקים, מה יכולה להיות הבעיה?

רכיבי המיתוג והשליטה שמצויים בגיטרה מוגדרים רכיבים אלקטרו-מכניים.
כמו בכל מערכת מכנית שמתמודדת עם חיכוך ומכילה חלקים נעים ומגעים חשמליים גם המתגים וכפתורי הווליום של הגיטרה סובלים עם השנים ממצב של שחיקה ובלאי.
השחיקה והבלאי באים לידי ביטוי גם בתנועה ובתזוזה לא חלקה וגם בניתוקים, רעשים וירידה באיכות וברציפות הצליל.

במסגרת טיפולים רחבי-היקף וסטאפ, אנו מבצעים ניקיון וסיכוך של הרכיבים האלקטרו-מכניים כדוגמת פלאג היציאה, מתג המצבים והפוטנציומטרים של כפתורי הווליום והטון ובכך משפרים את ביצועיהם ומאריכים את מחזור חייהם.
הטיפול ברכיבי האלקטרוניקה מספק נגינה חלקה, ללא ניתוקים ורעשים ותנועה חלקה ונעימה של הרכיבים המכניים.

לא בכל המקרים ניקיון ותחזוקה של רכיבי האלקטרוניקה של הגיטרה פותרים את הבעיות. בחלק מהמקרים, כאשר רכיבי האלקטרוניקה הם כבר ישנים ובלויים, אין אפשרות אחרת מלבד להחליפם ברכיבים חדשים, רעננים ואיכותיים.
בסדנת הגיטרות שלנו, אנו מחזיקים עשרות סוגים של רכיבי אלקטרוניקה מהרמות הסטנדרטיות ועד לרכיבי ה-High-End הקיימים כיום בשוק.

בכל החלפה של רכיב מרכיבי הגיטרה, אנו רואים הזדמנות לשפר את הגיטרה ולהתקין בה רכיבים טובים ואמינים הרבה יותר לשנים של נגינה והנאה.

האם ניתן להתקין פיקאפ P-90 על גיטרה עם פתחים בגודל האמבקר?

כן… הקאסטום שופ של חברת סימור דאנקן פיתחה בעבור כולנו את דגם ה-Phat Cat שהוא פיקאפ P-90 במארז ובמימדים של האמבקר סטנדרטי.
כך שכיום ניתן בקלות לקבל את הסאונד הקלאסי והמתוק של ה P-90 מבלי לשנות דבר בגוף הגיטרה ובגודל הפתחים של הפיקאפים שלה.

מומלץ בחום לכל מי שרוצה סאונד חדש ומרענן במיוחד…

האם אתה באופן כללי ממליץ על עניין שיפורי האלקטרוניקה והמודינג?

אני ממליץ על כל מה שבסופו של דבר ייכנס למוסיקה שלכם ויביא אותה למקומות יותר יצירתיים.

אנחנו לא מבצעים שיפורים לגיטרות רק כי זה מגניב (וזה ממש מגניב…) השיפור חייב למלא פונקציה ואסור לו להיות מיותר.
פעמים רבות אנו נתקלים בגיטרות שהעמיסו אותם במפסקים ובשטויות כאילו מדובר היה במנת פלאפל. לעיתים אפילו הבעלים של הגיטרה לא באמת יודע מה כל מתג עושה.

מודינג ושיפור נכון צריך לתת לנגן תוספות רלוונטיות ועם ערך מוסף שירחיב את היכולות המוסיקליות שלו. הכל צריך להיעשות עם מינימום שינויים מהותיים בגיטרה ובצורות יצירתיות להשתמש בחורים ובפתחים שכבר קיימים בה.

ביחד נוכל לתכנן את השיפור שמתאים לכם באופן אישי.

האם ניתן להתקין פיקאפ האמבקר על סטראט?

לגמרי… ניתן לעשות את זה בשני אופנים עיקריים:

  1. האחד הוא להישאר בפורמט של 3 סינגלים (SSS) ולהחליף לפיקאפ האמבקר בגודל פיזי של סינגל כדוגמת פיקאפ ה-Hot Rails של סימור דאנקן.
  2. האופציה השנייה היא להחליף את הפיקגארד או להרחיב את פתחיו של פיקגארד קיים לגודל של האמבקר ברוחב סטנדרטי (HSS או HSH).

נכון שבשני המקרים מדובר בהאמבקר עם שני סלילים, עם ביטול רעשים ועם עוצמת יציאה מוגברת אך עדיין קיים בין שתי השיטות הבדלי צליל, התנהגות ואפיון מהותיים.
חלק ניכר מההבדלים בין צליל של פיקאפ סינגל לצליל של פיקאפ האמבקר סטנדרטי הם לא רק הסליל הנוסף אלא גם תצורת השדה המגנטי ורוחב מקטע המיתרים הכפול שפיקאפ ההאמבקר קולט. מקטע מיתרים גדול יותר מספק טווח תדרים שונה עם תדרי ביניים יותר מודגשים. מאותה הסיבה גם נובעת חלק מצלילותו וחדותו של הסינגל שמייצר שדה מגנטי צר יותר וקולט מקטע מיתרים צר יותר.

לכן אם אתם מעוניינים לשמר יותר את הצליל והאופי הסטראטי של הגיטרה שלכם אך עדיין להתקין האמבקר ולהנות מהתכונות שלו אז נמליץ לכם ללכת על האמבקר במארז ובגודל של סינגל.
אך אם אתם מעוניינים “ללספל” (מלשון Les Paul), להרחיב את טווח ה-Mid-Range ו”לחמם” קצת את הסאונד הכללי של הסטראט שלכם אז פיקאפ האמבקר בגודל סטנדרטי הוא הבחירה המתאימה ביותר לכם.
כאן חשוב לשים לב שצריך להתקין במיקום הגשר האמבקר שמותאם במיוחד להתקנה על גיטרות עם מערכות Tremolo בהן קיים ריווח גדול יותר (Spacing) בין המיתרים.

חשוב מאוד להבין ולזכור את ההשפעה המהותית של גורם רוחב השדה המגנטי ומקטע המיתרים שהפיקאפ קולט בטרם תקבלו את ההחלטה.

באילו חומרים וציוד אתם משתמשים במהלך תיקוני ושדרוגי האלקטרוניקה?

…Only The Best
בסדנת הגיטרות אנו עובדים עם עמדת הלחמה סופר מקצועית ועם הציוד ההלחמה הטוב ביותר.

כל עבודות הסדנה מבוצעות על גבי שולחן טיפולים מרופד ובטיחותי שנבנה במיוחד לטיפול בגיטרות ומגן על הגימור של הגיטרה עליה אנו עובדים.
מעבר לעניין הפונקציונלי אנו רואים בעבודות האלקטרוניקה שלנו יצירות אומנות וכל הלחמה יוצאת כמו תכשיט. הסדר, הניקיון האיכות והאסתטיקה הם חלק בלתי נפרד מהביצועים שלנו ומהתמורה שאנו נותנים.

אנו משתמשים בחוטי חשמל מצופים בכסף וטפלון שמבטיחים עמידות מקסימלית ואת הולכת הסאונד הטובה ביותר (חוטי חשמל זולים עם ציפוי PVC לא תמצאו בבית ספרנו). אנו עובדים עם בדיל סופר איכותי ועם הרכיבים של החברות הטובות בעולם. מוזמנים לקרוא יותר במאמר שכתבתי בעניין כבלי גיטרה.

בסופו של התהליך תקבלו גיטרה שקטה ונטולת רעשי לוואי עם חוויית תפעול איכותית ועם אמינות שתלווה אתכם בביטחון לשנים רבות של הופעות, חזרות והקלטות אולפן.

האם אתם מבצעים שיפורים, שדרוגים ומודינג למערכות אלקטרוניקה בגיטרות חשמליות וגיטרות בס?

האלקטרוניקה והמודינג הם עניין יומיומי בסדנת הגיטרות שלנו.
זהו תהליך יצירתי ומהנה שמהותו היא להוציא יותר מפחות ואין דבר שאנחנו יותר אוהבים מאשר להכיר לנגן פנים חדשות ונוספות בגיטרה שהוא כבר מכיר.
אנחנו עובדים עם החומרים, המוצרים והחברות הטובות בתחומן כדי לספק לכם את שדרוגי הגיטרה המעניינים והאמינים ביותר שרק ניתן.
בואו להעמיק את הידע שלכם יותר בקריאת המאמר שלי על תיקון גיטרה בס.

האם אני יכול לספק את הפיקאפים בעצמי ובסדנה תבצעו את תהליך ההתקנה בלבד?

בשמחה…כל עוד מדובר בפיקאפ חדש, תקין ולא “מקומבן” אין שום בעיה. אתם מוזמנים להכניס את הגיטרה להצעת מחיר מסודרת.

האם אתם מוכרים פיקאפים שלא במסגרת ההתקנה?

לא.
המודל העסקי שלנו הוא לא מודל של חנות אלא מודל של סדנת שדרוגים ושיפורים ואת המוצרים שאנו מציעים אנו מוכרים רק במסגרת ההתקנות שאנו מבצעים ולא בשום קונסטלציה אחרת.

האם הצעת המחיר לרכישת פיקאפים כוללת את מחיר ההתקנה?

הצעת המחיר שלנו תמיד תכלול גם את תהליך ההתקנה, כך שברכישת והתקנת חבילת הפיקאפים אצלנו בסדנה מ -א’ ועד ת’ תשלמו קצת יותר מאשר מחיר הפריט בלבד בחו”ל אך תקבלו הרבה-הרבה יותר… גם שירות, גם ייעוץ ומקצועיות וגם אחריות לשנה.
וחוץ מזה, ישראל קונה כחול-לבן…(:

האם תוכלו לייעץ לי באופן אישי אילו פיקאפים יכולים להתאים לי?

נשמח להעמיד לרשותך את כל הידע והניסיון שצברנו עד כה ובנוסף המון הכוונה ורצון טוב לקדם ולעזור.
לייעוץ, הכוונה ושאלות בנושא צור קשר.

איך מחליטים על שילוב נכון בין פיקאפים שונים?

חשוב לזכור שכל חלק בגיטרה אינו עומד בפני עצמו אלא הוא אמור לשרת את כלי הנגינה הגדול, השלם – הגיטרה ויותר מכך, את המוזיקה שלנו.
לכן, כאשר אנחנו מתאימים סט פיקאפים אחד לשני ויותר מכך לגיטרה ולסגנון הנגינה של בעליה, אנו חייבים לוודא שההתאמה תהיה כמה שיותר נכונה וטבעית.
ראשית כל, צריך להחליט מה הוא האפיון הכללי שאנו רוצים לקבל מהגיטרה? האם אנחנו רוצים גיטרה עם סאונד וינטג’י מתון ובהיר? האם בחיית טרף חסרת מעצורים חשקה נפשנו? או שאולי אנחנו רוצים ללכת בדרך באמצע ולזכות במקסימום ורסטיליות?
לאחר שהחלטנו על האפיון הכללי של הגיטרה כולה נוכל להחליט לגבי החלוקה של האפיון הפנימי של הפיקאפים ואיזה אופי ועוצמת יציאה כל אחד מהמיקומים (גשר, אמצע, צוואר) יקבל.

ישנן כמה גישות מקובלות וכולן טובות ומלכתחילה מדובר על עניין של טעם וריח. גישה אחת היא ללכת על אפיון אחיד ולהתקין בגיטרה סט מאוזן (Match Set) של פיקאפים שמראש תוכננו על ידי היצרן להיות מותקנים כסט מושלם או פיקאפים שהם לא Match Set אך הם מאותה הסדרה והדגם והם מיוצרים מראש בוורסיה של גשר/צוואר/אמצע במידה וקיים.
בסטים מסוג זה נקבל פיקאפים מאותה סדרה ודגם שיוצרו בקליבריזציה כזאת שיתאימו האחד לשני מבחינת עוצמת היציאה וטווח התדרים. בסטים מסוג זה בדרך כלל ככל שמתקדמים לכיוון פיקאפ הגשר עוצמת היציאה עולה כדי לפצות על מנעד המיתרים שמתקצר ככל שמתקרבים לגשר. בחלק מהמקרים גם קיים הבדל בריווח של המגנטים כדי להתאים אותם לריווח המיתרים לפי המיקום שבו הם מיועדים להיות מותקנים.

גישה נוספת היא להחליט בעצמנו לגבי איזה דגם של פיקאפ ילך לכל מיקום. בגישה זו ניתן לעשות ככל העולה על רוחנו והעניין תלוי לגמרי בניסיון שלנו ובטעמנו האישי, ניתן לשלב על אותה הגיטרה פיקאפים של יצרנים שונים ודגמים שונים אם כי הדבר מצריך יותר הבנה טכנית.
ישנם בכל זאת כמה קווים כלליים שכדאי לשמור עליהם כדי שהשילוב של הפיקאפים לא יהיה שילוב לא מאוזן או קיצוני. מומלץ שפיקאפ הגשר יהיה חזק יותר אך לא באופן קיצוני מידי כדי שלא יוצרו מעברים הזויים בין הפיקאפים.
כמו כן כדאי לשים לב שקיימת התאמה מסוימת ב-EQ של הפיקאפים גם כן כדי שהגיטרה גם תהיה ורסטילית אך גם שתשמור על צביון הגיוני מסוים.

אגב בבחירת הפיקאפים לא הסתיים העניין וגם את המיתוג והפונקציונליות של הפיקאפים ניתן לתפור אישית בעשרות צורות שונות שגם להן יש תפקיד מפתח בעיצוב הסאונד הפרטי שלכם.
כקו מנחה כללי אנו ממליצים להיות נועזים ומקוריים אך לשמור על קו הגיוני שמחבר את הכל ביחד. ישנה נטייה מוגזמת ללכת על שילובים נפוצים מקובלים מה שגורם לגיטרות בכל העולם להישמע דומות מידי..

אנחנו מזמינים אתכם להיות מקוריים ונועזים וביחד איתנו למצוא את הקול האישי שלכם.. או במילים אחרות – Dare to find your voice.

איך אוכל להיות בטוח שפיקאפ מסוים יהיה לטעמי?

היות ומדובר בעניין של טעם וריח והתנסות אישית – אין שום דרך להבטיח שביעות רצון של 100%.
כל עולם הסאונד בכלל והפיקאפים בפרט הוא עניין אקספרימנטלי (התנסותי) ועל מנת להגיע לסאונד שעליו אתם חולמים עליכם לצאת להרפתקה ולמסע של התנסות וחיפוש וכפי שאמרו כבר מספיק חכמים סיניים – הדרך חשובה לא פחות מהיעד.
נכון זה עולה לא מעט כסף .. אז מה?? הרי לא ניתן לפתח טעם אישי ומקצועיות בכל נושא שבעולם מבלי לטעום ולהתנסות בעצמכם ולחוש את הדברים על הבשר שלכם. ניתן “להקטין סיכונים” על ידי רכישה של מוצר מחברה אמינה ומוכרת ובעלת מוניטין וניסיון בתחומה.
זו הסיבה שאנו כאן בסדנה בוחרים לעבוד עם ולהציע את המוצרים של חברות איכות מאוד מסוימות כמו Seymour Duncan, L.R. Baggs ו-Aguilar שהניסיון שלהן ואיכות מוצריהן הם ברמות הגבוהות ביותר.
בדרך זו אנו מעלים באופן משמעותי את אחוז שביעות הרצון של קהל הלקוחות שלנו. מניסיוננו נוכל לומר שאיכות הפיקאפים שאנו מציעים היא כל כך גבוהה שהסיכוי שלא תתלהבו בטירוף מהפיקאפ החדש שלכם הוא נמוך מאוד עד שואף לאפס.

יש לי גיטרה לא יקרה, האם שווה לי לשדרג בה את הפיקאפים ומערכת האלקטרוניקה?

תלוי עד כמה הגיטרה לא יקרה…
אם מדובר בגיטרות סיניות סופר-דופר זולות והתחלתיות (מבלי לזלזל באף גיטרה) של עד 1,000 ש”ח אז ברוב המקרים אנחנו נמליץ לך להתקדם לגיטרה טובה ומתקדמת יותר היות וזו תהייה ההשקעה הנכונה ביותר מכל הבחינות.
בגיטרות שבטווח המחירים של 1,500-2,000-3,000 וצפונה העניין כבר מתחיל להשתנות. בטווח המחירים הזה ה-Body והאבזור כבר הרבה יותר טובים ואיכותיים והחוליה החלשה ביותר הם בדרך כלל הפיקאפים.
במקרים רבים כאלה, ההשקעה בסט חדש ואיכותי של פיקאפים מקפיצה את חוויית הנגינה בגיטרות מסוג זה לגבהים שהם לא פרופורציונליים לעלות ההתחלתית שלהן.
דוגמה טובה מיני רבות הן הגיטרות מליין ה-Les Paul הזול של חברת Epiphone, בטווח המחירים שלהן הן גיטרות עם בודי ורמת בנייה נהדרת אך עם פיקאפים קצת אנמיים ומשעממים.
בכל פעם שאנו מתקינים סט איכותי על גיטרות אלו (וזה קורה לא מעט) אנו נדהמים מהקפיצה ברמה של כלי הנגינה כולו ומרמת ההשפעה המטורפת שיש לפיקאפים על אפיון הצליל של גיטרות חשמליות באופן כללי.

האם ניתן להחליף רק פיקאפ אחד?

לגמרי… ניתן להחליף פיקאפ בודד ובמידת הצורך והחשק תמיד ניתן יהיה בהמשך הדרך לשנות ולהחליף גם את הפיקאפים האחרים.

איך אוכל לדעת איזה פיקאפ הכי מתאים לי באופן אישי?

לשאלה זו לא קיימת תשובה חד משמעית. על מנת להקל על תהליך בחירת הפיקאפים המתאימים ביותר לך (ויכולה להיות יותר מאופציה אחת),
יצרני הפיקאפים ובכללם יצרן ותיק ומכובד כמו סימור דאנקן השקיעו שנים רבות של מחקר וניסיונות על מנת לזקק מפרטים טכניים ולתרגמם ישירות לאפיוני צליל ולחוויות סאונד מסוימות מאוד. לכל דגם של פיקאפ מצורף התיאור של האופי וההתנהגות הייחודיים לו ולאילו סגנונות נגינה הוא מתאים ביותר.
באופן כללי קשה מאוד להסביר במילים חוויות ותחושות שצלילים יוצרים אצלנו ולכן תמצאו הרבה תיאורים ציוריים ואסוציאטיביים שינסו בכל זאת להעביר לכם את התחושה של הפיקאפ.
המונחים השכיחים הם “חריף/רותח-Hot”, “חם-Warm”, “עדין/נוגה-Mellow”, “קרמי-Creamy”, “חותך-Cutting Through”, “שוקולדי-Chocolatey”, “בוצי-Muddy”, “עגול-Round”, “חלק-Smooth” ועוד כהנה וכהנה תיאורים מעניינים.
גם באתר שלנו תוכלו להתרשם מתיאורי האופי ומהמפרטים הטכניים של הפיקאפים אותם אנו מציעים, והכל מניסיון החיים הפרטי שלנו עם אותם פיקאפים.

האם ליין המוצרים המלא של חברת Seymour Duncan זמין במלאי הסדנה?

אנו מחזיקים במלאי הסדנה את המוצרים הפופולריים ביותר של חברת Seymour Duncan.
ליין המוצרים של סימור דאנקן הוא ליין רחב ומגוון שמתחדש ומתרחב כל הזמן.
צרו עמנו קשר וביחד נצא למסע אחר הסאונד שלכם.

למה לי בכלל להחליף פיקאפים בגיטרה שלי?

להחלפת פיקאפים צריך להתייחס כאל שידרוג ושיפור הגיטרה שלך ולא כאל הכרח.
איכות הפיקאפ, הנתונים הטכניים שלו ואפיון הצליל שלו קובעים לפחות 50% (לדעתי יותר, אך אפשר להתווכח על זה) מחוויית הצליל והתנהגות התדרים של הגיטרה החשמלית ולכן על ידי שדרוג הפיקאפים תוכל לשנות, לכוון ולבחור את האופי של הגיטרה שלך כך שהיא תוכל להתאים יותר לסאונד שאתה מחפש.
על מנת להרחיב את ידיעותייך בנושא, אתה מוזמן לעיין במדריך הפיקאפים השלם.

האם אתם מבצעים התקנת פיקאפים לגיטרות חשמליות וגיטרות בס?

כמובן, בתחום הגיטרות החשמליות אנו עובדים בעיקר עם חברת Seymour Duncan האמריקאית.
בתחום גיטרות הבס תוכלו לשדרג את הבס שלכם עם פיקאפים ופרה-אמפים של חברת Aguilar ושל חברת Seymour Duncan. כמו כן, אנו מבצעים התקנות פיקאפים רבות של חברת EMG.

האם ניתנת אחריות על הפיקאפים ומערכות ההגברה המותקנים בסדנה?

כמובן.. אנו מספקים אחריות לשנה על העבודה ועל המוצרים המותקנים על ידינו בסדנת הגיטרות.

האם ניתן להתקין מערכת הגברה חדשה בגיטרה שכבר קיימת בה הגברה קודמת שאינה תקינה או אינה לטעמי?

ניתן להתקין הגברה חדשה כמעט על כל גיטרה או כל כלי מיתר אחר.
בחלק מן המקרים לא נצטרך/נוכל להשתמש בהתקנים הישנים ובמקומם יבואו האלמנטים של המערכת החדשה. היופי בתהליך הזה הוא שאתם יכולים לבחור את מערכת ההגברה ואת טכניקת ההגברה לפי הצרכים האישיים שלכם ולא בהכרח לפי מה שהכתיב יצרן הגיטרה.

האם הגברת גיטרה כרוכה גם בתהליך של כיוון גובה המיתרים מחדש?

בחלק מהמקרים כן, הדבר תלוי בטכניקת ההגברה שבה אתה ואנחנו נחליט להשתמש. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לשלב את תהליך ההגברה עם טיפול רחב היקף וסטאפ ואז מובטחת התוצאה הטובה ביותר מכל הבחינות.
בכל מקרה ניתן לבצע גם הגברה בלבד כאשר כל מקרה לגופו.

האם הגברת גיטרה אקוסטית או גיטרה קלאסית עשויה להצריך את החלפת אוכף הגשר התחתון?

בהגברת גיטרה על ידי פיקאפ אוכף (UST) – לאוכף הגיטרה, למצבו ולאיכות החומר שממנה הוא עשוי ישנה השפעה משמעותית על איכות התוצאה הסופית. האוכף הוא אשר מוביל את רטט המיתרים אל הפיקאפ והוא בעל השפעה גדולה על איכות הצליל. לכן, בחלק מן המקרים נמליץ על החלפת אוכף לאוכף איכותי יותר או לבעל ממדים פיזיים כאלה שישרתו טוב יותר את האינטראקציה של הגיטרה ושל מערכת ההגברה החדשה.

איך אוכל לדעת איזו מערכת הגברה הכי מומלצת לגיטרה שלי?

בסדנת הגיטרות שלנו נעמיד לרשותך את כל הידע, השיטות, המוצרים והניסיון שצברנו במהלך השנים, על מנת שנוכל יחד להגיע להחלטה הנכונה והנבונה ביותר עבורך, כזאת שתשרת הכי טוב את סיגנון נגינתך ואת אופי הפעילות שלך כנגן.
עד אז אתה מוזמן לקרוא את המאמר הבא פרי עטנו ולהרחיב את ידיעתך בנושא כך שנוכל לדבר בשפה משותפת.

איך אוכל לדעת איזו מערכת הגברה הכי מומלצת לגיטרה שלי?

בסדנת הגיטרות שלנו נעמיד לרשותך את כל הידע, השיטות, המוצרים והניסיון שצברנו במהלך השנים, על מנת שנוכל יחד להגיע להחלטה הנכונה והנבונה ביותר עבורך, כזאת שתשרת הכי טוב את סיגנון נגינתך ואת אופי הפעילות שלך כנגן.
עד אז אתה מוזמן לקרוא את המאמר הבא פרי עטנו ולהרחיב את ידיעתך בנושא כך שנוכל לדבר בשפה משותפת.

האם הסדנה מבצעת הגברה לגיטרות אקוסטיות וגיטרות קלאסיות?

כן וברמות הכי גבוהות… אנו מתקינים מערכות הגברה לכל כלי המיתר בכלל וגיטרות לסוגיהן בפרט.
אנו עובדים עם החברות המובילות בתחום, ביניהן L.R. Baggs, D-Tar, Seymour Duncan…
לפרטים נוספים לחץ על הקישור הבא.

האם ניתן להגביר כלי מיתר נוספים?

כמובן… במסגרת הגברת כלי המיתר שאנו מבצעים אנו משתמשים בכל הטכניקות הקיימות להגברת כלי מיתר. לכל כלי מיתר ולכל סיטואציה מוזיקלית קיימת טכניקת ההגברה האידיאלית והמתאימה ביותר.
למידע נוסף ולהרחבת האופקים, לחץ על הקישור הבא

היכן ממוקמת הסדנה?

הסדנה ממוקמת ברחוב הרצל 49 (קומה מעל סניף כלי זמר נתניה) בכניסה לעיר נתניה,
כ-100 מ’ מערבית לקניון השרון וכ-50 מ’ מזרחית לתחנה המרכזית.

למידע נוסף ומפת הגעה, לחץ כאן

האם קל להגיע לסדנה בתחבורה ציבורית?

הסדנה ממוקמת כ-50 מטרים מזרחית לתחנה המרכזית בנתניה, מיקום הסדנה מקל משמעותית את ההגעה אליה מכל רחבי הארץ בקווי אגד השונים המגיעים לתחנה המרכזית. כמו כן, תחנת הרכבת בנתניה, ממוקמת גם היא במיקום המאפשר הגעה נוחה לרח’ הרצל, היכן שתמצאו את מרכז הגיטרות שלי.

לחץ כאן למעבר למערכת המידע של חברת אגד

האם טיפול על המקום מותנה בתשלום נוסף?

לא. התשלום הוא על הטיפול בלבד. אין תוספת תשלום על הביקור עצמו.

האם בכל מצב ניתן יהיה לטפל בגיטרה שלי על המקום?

אנו מתחייבים לבדוק את הגיטרה על המקום ובמידה ואין בעיה מיוחדת הטיפול יבוצע.
לפעמים ישנם מקרים בהם לטובת הטיפול והתוצאה צריך להשאיר את הגיטרה בסדנה לכמה ימים כדי לבצע תהליכים שדורשים יותר זמן. בכל מקרה הערכת העבודה תבוצע במקום ואת ההחלטה נקבל ביחד.

מה עושים במקרה ובכל זאת אצטרך כיוונים עדינים נוספים מספר שבועות לאחר הטיפול?

כיוונים עדינים בשבועות שלאחר הטיפול הם דבר טבעי והם חלק מן העניין. אתם מוזמנים כאוות נפשכם להגיע אל הסדנה ולצאת ממנה שוב מרוצים.
הכיוונים העדינים מתבצעים על המקום ואינם כרוכים בתשלום נוסף, אך הם בכל מקרה מחייבים הגעה פיזית אל הסדנה.