Tom Anderson Tonewood-Cover

עצים – Tonewoods –

הגיטרות של טום אנדרסון, מיוצרות מהחומרים ומהעצים הטובים ביותר!. העצים שמהם עשויים הצווארים והגופים של הגיטרות של טום אנדרסון, הם עצים ברמת פרימיום גרייד והם נרכשים מספקי עצים לכלי נגינה הטובים ביותר בתחומם.

לא כל עץ יכול להפוך להיות גיטרה של טום אנדרסון. העצים המשמשים לבניית הגיטרות המופלאות הללו, נבחרים בקפידה ובפינצטה ונבחנים אחד – אחד, כדי לוודא שהם עומדים בתקן המחמיר של החברה.
כל העצים עוברים תהליך ייבוש בכבשן ייבוש ייעודי – Kiln Dryingהמוציא את כל הלחות מהעץ. תהליך זה מבטיח גיטרות קלות משקל ורזוננטיות וגם צווארים יציבים מאוד.

אנדרסון מציעים מגוון של עצים איכותיים לבחירת הלקוח, במגוון של אפשרויות כמו גוף חלול, ומגוון טופים מעצים אקזוטיים.

אלדר – Alder

השימוש באלדר לבניית גיטרות סוליד בודי חשמליות החל כבר אי שם בשנות החמישים, כשתעשיית הגיטרות החשמליות רק החלה להתפתח בארה”ב.
זהו סוג עץ מסורתי, אשר מאז תחילת הדרך שימש לבניית גיטרות הסטראטוקסטר והטלקסטר ומצוי ברוב הגיטרות הללו גם כיום.
בגלל השימוש הכל כך נרחב באלדר, הטון שלו הפך לטון אייקוני ומוכר. טון וינטג’ קליל ואוורירי, אשר אהוב מאוד על מרבית הנגנים. הסאונד שהאלדר מספק הוא סאונד בשרני אך אוורירי, בדגש על המידריינג’.

האלדר נשמע מאוד מלא בטווח המידים הנמוכים, ומייצר מספיק מידים גבוהים, כדי להישאר צלול מאוד ואקספרסיבי.

ash

האלדר הוא עץ בעל גוון בהיר עם דפוס עדין מאוד של דוגמאות הסיבים, הוא נראה מאוד טוב בצבעים אטומים וכן במס’ גימורים שקופים כמו: Transparent Forest Green, 6120 Orange, 3 Color Burst, Tobacco Burst, Transparent Red, Transparent Amber, Transparent Cherry and Transparent Blue.

Tonewood2 Tom Anderson

אלדר טופ על גוף צ’יימברד אלדר

השילוב הנהדר הזה, ללא ספק, מייצר סאונד אדיר! מבחינת הצבע והטונליות, הסאונד דומה מאוד לגיטרה בעלת גוף סוליד אלדר, רק עם יותר אווריריות והרמוניות. סגנון הבנייה הזה כמובן נותן גיטרה שהיא קלה כמו נוצה.
זוהי אופציה מאוד מומלצת לצורת גוף T – אשר מעניקה סאונד עוצמתי, עמוק אך צלול, תוך ויתור על מעט מאוד פוקוס במידים. פשוט גן עדן של סאונד.
בצורות הדאבל קאט, טווח התדרים של גרסת הצ’יימברד רחב עוד יותר מהאלדר המלא, וכן עם מעט פחות פוקוס במידים. כמו כן גרסת הצ’יימברד מספקת תוספת נעימה מאוד של אולטרה גבוהים אשר לא אופיינית לעץ הזה בגרסת הסוליד.

מייפל טופ על אלדר

שילוב אשר מייצר קצת פחות תגובת מידריינג’ מאשר טופ מייפל על באסווד. נשמע דומה מאוד לאש, אך עם פחות אוברטונים. בנוסף לכך, המייפל טופ מספק עוד קצת אקסטרה אטק ודינמיות יוצאת מגדר הרגיל.

Wood2

Quilt Maple

Flamed_maple

Flame Maple

באסווד – Basswood

השימוש בעץ הבאסווד החל להיות פופולרי מאוד במהלך שנות ה-80.
לאורך הרבה זמן, היה הבאסווד העץ הפופולרי ביותר לבניית גיטרות בסטייל מודרני (גיטרות שרד). באסווד הוא עץ קל משקל והומוגני, ומייצר סאונד מאוזן בעל תגובת מידריינג’ מרשימה בכל תחום טווח התדרים שלו.

רוב האנשים מרגישים שהשילוב בין עץ באסווד להאמבקרים הוא שילוב אולטימטבי, שכן הבאסווד מייצר טון דומה מאוד בתכונותיו לתדרים בהם ההאמבקרים מתרכזים.
למרות האמור, הבאסווד נשמע נהדר גם עם סינגלים ומייצר תחושה של סאונד אוורירי אך בו בעת פאנצ’י וחודר למיקס.

Basswood

לקראת סוף שנות ה-80, הפופולריות של הבאסווד פחתה בשל שימוש בעצים דומים למראה שרבים טעו לחשוב אותם כבאסווד, דבר אשר פגע, שלא בצדק, בשמו הטוב של העץ המעולה הזה.
כמובן ש- Tom Anderson Guitarworks משתמשים אך ורק בזן המובחר ביותר של באסווד וכל בלוק של עץ כזה נבחר בקפידה ובאופן פרטני.
הצבע של עץ הבאסווד הוא בהיר, בין בלונד לאוף וויט ועם ממש מעט דפוס של דוגמאות סיבים ולכן לרוב נצבע בצבע אטום.

מייפל טופ על באסווד

בחירת העצים הפופולרית ביותר לגיטרות ה- Droptop המעולות. באסווד עם מייפל טופ מייצרים סאונד עשיר, ועמוק מאוד עם נמוכים מלאי נוכחות, וגבוהים ומידים בכמות אשר מאזנת את הטון.
לסאונד של השילוב הזה יש גוון פשוט, בעל פחות אוברטונים מהאפשרויות הקלאסיות יותר.
השילוב פופולרי מאוד בשל טווח התדרים הרחב שהוא מציע. הגיטרות האלה וורסטיליות מאוד ומתפקדות מדהים במגוון של ז’אנרים מוזיקליים. כמו כן, מדובר בגיטרות קלות יחסית שנראות מדהים הודות לטופ המייפל המרהיב.

מייפל טופ על צ’יימברד באסווד

האופי הטונאלי של השילוב הזה, דומה מאוד לגרסה המלאה של אותה הקונפיגורציה, בכך שגם הוא מספק סאונד עשיר עם נמוכים, מידים וגבוהים מלאים מאוד. אך גרסת הצ’יימברד לשילוב העצים הזה, מעניקה לסאונד שכבות נוספות של אוברטונים והרמוניות, שמעניקים לגיטרה טון בעל אופי אחר לחלוטין.
זהו שילוב עצים שמייצר גיטרות קלות מאוד שנראות מדהים עם רוב הגימורים השקופים.

Tom Anderson maple top

קואה טופ על באסווד

קואה הוא זן עץ הוואי יפיפה, אשר אנדרסון מציעים רק כאשר הוא זמין.
הצבע שלו הוא חום זהוב ,אדמדם עמוק, עם דפוס עץ מרשים מאוד. אנדרסון מציעים את טופ הקואה בשתי אפשרויות גימור אשר מחמיאות לו: Tobacco Shaded Edge and Cherry Shaded Edge.
התרומה של הקואה לסאונד, דומה מאוד לזו של המייפל, אך באופן כללי, קואה משפיע על הסאונד באופן מעט יותר אגרסיבי. לקואה יש צלילי מידל גבוהים ומפוקסים יותר.קואה מומלץ מאוד בשילוב עם גוף באסווד צ’יימברד.

koa-wood

סוואמפ אש – Swamp Ash

עץ פופולרי נוסף ששימש לבניית גיטרות הסטראטוקסטר והטלקסטר האייקוניות עוד מאז שנות החמישים ועד היום.
הסוואמפ אש הוא עץ בעל טווח תדרי מידריינג’ חלש יחסית, נמוכים מסיביים מאוד וגבוהים עגולים דינמיים.
טום אנדרסון משתמשים בזן של אש שנקרא סוומפ אש, זן זה הוא קל ואוורירי יותר ומייצר צליל עשיר ופחות נוקשה מבייס בול באט אש סטנדרטי שהוא כבד ודחוס באופיו.
הצבע של הסוואמפ אש הוא בלונד בהיר, מעוטר בדפוס עץ חום מנומר ברור והוא נראה מדהים בגימור בצבעים שקופים.

סוואמפ אש טופ על צ’יימברד אלדר

באופן די מעניין, השילוב של שני העצים הללו נשמע טוב טונאלית, כמו שהוא נראה מדהים גם מבחינה ויזואלית.

ash

לסאונד של השילוב המעניין הזה יש את הנמוכים, ה- Tight והמידים המלאים של האלדר בתוספת הגבוהים העגולים והנפלאים שמספק האש.
הגיטרות בתצורה הזאת הן קלות מאוד ונשמעות מעולה, אך ניתן להזמין אותן באפשרות מצומצמת יחסית של גימורים.

סוואמפ אש טופ על צ’יימברד סוואמפ אש

שילוב זה, של אש טופ על גבי צ’יימברד אש בודי, מייצר סאונד שהוא דומה מאוד באופיו לגיטרות סוואמפ אש מלאות. ההבדל העיקרי הוא שלתצורה הזו, יש סאונד שהוא בעל תכונות הרמוניות מועצמות.
גיטרות אלה, מאופיינות בגבוהים עדינים יותר, אך, עדיין דינמיים מאוד. נמוכים עשירים ואטק רך ומתון יחסית.
הקונפיגורציה הזאת מספקת גיטרה במשקל נוצה, והיא גם נראית מדהים ברוב סוגי הגימורים השקופים, הודות לדפוס הסיבים המקסים של העץ המשובח הזה.

מהגוני – Mahogany

השימוש בעץ מהגוני לבניית גיטרות חשמליות החל גם הוא עוד אז בשנות החמישים, אז שימש בעיקר לבניית גיטרות לס פול שמאופיינות בהיותן סוליד בודי סינגל קאט בסקלה של ¾ 24 אינץ’.

הטון שהמהגוני מספק, הוא טון בשרני ומרוכז בעל מידריינג’ עוצמתי ובועט.

צבע עץ המהגוני הוא חום אדמדם. המהגוני הוא עץ במשקל בינוני, בעל דפוס עץ עדין וצפוף ונראה נהדר בלא מעט גימורים שקופים.

Mahogany

מייפל טופ על מהגוני

שילוב פופולרי ביותר בקרב נגנים שמחפשים טון קלאסי בעל מידריינג’ עוצמתי מאוד, עם נמוכים מפוקסים וגבוהים שחודרים ברכות.
אפשרות מעניינת מאוד לשימוש בעץ הזה היא דגם ה- Drop Top בסקלה של ½ 25. קונפיגורציית העצים הזו מספקת טון מודרני מרשים בעל סקלת תדרים רחבה ביותר.

בשל האדמומיות הטבעית של המהגוני, שילוב העצים הזה נראה נהדר בגימורים שקופים ובצבעים כהים אדמתיים.

קואה טופ על מהגוני

טופ הקואה מעניק צלילות נעימה ועשירה לסאונד של הגיטרה. בזכות הטון הצלול שלו אנו ממליצים לבחור את טופ הקואה על גיטרות עם גוף צ’יימברד, זהו שילוב מנצח.

הקואה טופ גורם לגיטרות להשמע כל כך ברורות וארטיקולטיביות, ממש כמו גיטרות מלאות, אך עם הגוף הקליל והעשיר שיש לצ’יימברד בודי החלול להציע.

Tom Anderson Bobcat2

טום אנדרסון – ייצור גיטרות פרימיום ושמירה על איכות הסביבה (:

כל העצים שמהם נבנות הגיטרות של טום אנדרסון הם עצים חוקיים והשימוש בהם הוא שימוש אחראי ואקולוגי שדואג לשימור הסביבה, החי והצומח.
כל העצים המוגנים שבהם החברה עושה שימוש הם עצים שלכל פיסה ופיסה של עץ יש רישיון ואישור שימוש פדרלי שמסופק מהרשויות בארה”ב.

Rosewood Cer

אישור איתו מגיעות גיטרות אשר נעשה בהן שימוש ברוזווד

Tom Anderson FSC

אתם יותר ממוזמנים להגיע אלינו, למרכז הגיטרות של אבי גיל, להתנסות ולנגן על הכלים המדהימים האלה.

אנו נשמח להעמיד לרשותכם את כל הידע והניסיון שצברנו ב- 25 שנים של עבודה מקצועית עם גיטרות וגיטריסטים וביחד איתכם לעצב לכם באופן אישי את גיטרת החלומות שלכם מבית טום אנדרסון גיטרוורקס.

אנו מאחלים לכם גלישה נעימה ומהנה.
נשמח לשמוע מכם הערות והארות בכל דבר ועניין.
צרו קשר בכל נושא שמעסיק אתכם ונשמח לעמוד לשירותכם.

בואו לבקר.
מרכז הגיטרות של אבי גיל